BUSWORLD 2015: SCANIA predstavila atraktívnu autobusovú novinku - Interlink
© BUSportál.
Ďalší
Univerzálna novinka - autobus Scania Interlink, vďaka ktorej je tak ponuka autobusov Scania najširšia v celej histórii.
Pondelok, 26. október 2015, olala
Spoločnosť Scania ponúka autobusy a autokary pre všetky typy prevádzky – od hustej mestskej dopravy až po náročné autokarové linky – špeciálne navrhnuté s cieľom zvýšiť kvalitu cestovania, minimalizovať servisné prestoje a zmenšiť negatívne vplyvy na životné prostredie.

Dopravcom ponúka široký rad motorov na alternatívne palivá – bioetanol, bionaftu a bioplyn, spĺňajúcich emisnú normu Euro 6. Autobusy a autokary Scania sú k dispozícii aj so vznetovými motormi na biopalivá ako HVO a RME.

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÝ ZOZNAM-BUSWORLD 2015 na BUSportále


Počas Busworldu Scania predstavila úplne nový model Scania Interlink Low Decker, ale dôraz sa kládol aj na širokú ponuku motorov na alternatívne palivá. Pozornosť si zaslúžil aj nový koncept partnerského programu pre zákazníkov, nesúci názov Scania Fleet Care.

Scania Interlink je k dispozícii v troch výškových variantoch - Low Decker, Medium Decker a tiež High Decker, ktorý je určený aj na expresné diaľkové linky. Plynule tak nadväzuje na svojho predchodcu OmniExpress, ktorý bol k dispozícii v prevedení 3.20, 3.40 a 3.60 metra.

Najnižší variant Low Decker prichádza s úplne unikátnym riešením, pretože sa jedná o prvý autobus na trhu s normálnou výškou podlahy a pohonom na zemný plyn. Vozidlo sa vďaka svojej konštrukcii a hnaciemu reťazcu hodí predovšetkým pre prímestské výkony a kratšie medzimestské linky.

Všetky autobusy Scania môžu byť vybavené motormi na alternatívne palivá a práve táto oblasť bola na veľtrhu Busworld jednou z hlavných tém. V širokej ponuke motorov na alternatívne palivá nechýbajú agregáty schopné pracovať na bioetanol, plyn, bionaftu a HVO (hydrogenovaný rastlinný olej). A aby toho nebolo málo, hybridný Scania Citywide LE bude čoskoro k dispozícii ako autobus II. triedy vhodný pre prímestské operácie.

Autobus Scania Citywide s hybridným pohonom, ktorý je certifikovaný aj na alternatívne palivá, je ideálny pre kombinovanú mestskú a prímestskú dopravu s rýchlosťou jazdy do 100 kilometrov za hodinu. To dáva zákazníkom možnosť investovať do vozidiel s menšou uhlíkovou stopou s predpokladanou návratnosťou len niečo vyše piatich rokov, pričom sa počíta aj s výmenou akumulátorov počas životnosti vozidla. Na porovnanie, v prípade čisto vnútromestskej prevádzky by sa investícia mala vrátiť približne o dva roky neskôr.

Záujem o plynné palivá, vďaka ich potenciálu na zníženie nákladov, emisií skleníkových plynov a hlučnosti, na celom svete prudko stúpa. Autobusy Scania s motormi Euro 6 na plynné palivá, ktoré si zákazníci cenia pre výkon porovnateľný s dieselovými motormi, sú čoraz obľúbenejšou alternatívou medzi európskymi dopravcami. Vzhľadom na súčasný trend sprísňovania reštrikcií v mestách sú palivá ako zemný plyn alebo – v prípade dostupnosti – bioplyn vysoko konkurencieschopné.

Čo sa týka autokarov, spoločnosť Scania ponúka kompletný sortiment vozidiel s osvedčenými technológiami, zaručujúcimi maximálnu prevádzkyschopnosť a spoľahlivosť. Najnovším prírastkom do rodiny vozidiel Scania spĺňajúcich normu Euro 6 je Scania Touring s výkonom 450 k len s SCR. Vďaka novým režimom systému Scania Opticruise v spojení s tempomatom Scania Active Prediction, ktorý predvída a využíva topografiu trasy, je spoločnosť Scania lídrom v optimalizácii spotreby paliva.

© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.
© BUSportál.