Market of the Future! a ElekBu 2016
Siedma konferencia VDV Academy o elektrických autobusoch. 29. február - 1. marec 2016, Berlín.
Piatok, 26. február 2016, olala
V Nemecku, ale aj v zahraničí stále viac a viac dopravných firiem začína s praktickými skúškami autobusov s technológiami pre alternatívne zdroje pohonu pre verejnú dopravu. Testované sú obzvlášť batériové autobusy, pretože sú energeticky úsporné, tiché a s nulovými emisiami. Očakáva sa, že počas najbližších niekoľkých rokov, sa vďaka vývoju v rámci iných druhov dopravy, ceny batérií výrazne znížia.

Konferencia 7. VDV Academy Conference Electric Buses - Market of the Future! ElekBu 2016 sa bude zaoberať najdôležitejšími otázkami, týkajúcimi sa elektrických autobusov.

Súbežne s konferenciou sa uskutoční aj výstava ElekBu. Výrobcovia batériových plug-in autobusov, ich subdodávatelia, ako aj poradenské spoločnosti budú prezentovať svoje výrobky a služby.

Ďalšie podrobnosti nájdete v programe.

29. februára a 1. marca 2016 sa konferencie zúčastní aj VDL Bus & Coach so svojím elektrickým autobusom VDL Citea Electric.BUSportál vyberá z anglického originálu zeeus.eu:

7th VDV Academy Conference Electric Buses – Market of the Future! and ElekBu 2016
More and more transport companies in Germany and abroad have begun to practically test buses with alternative drive technology for public transport. Especially battery buses are being tested because they are energy-efficient, quiet and locally zero-emission vehicles and because the prices for batteries are expected to decrease significantly within the next few years thanks to the development within the other modes oftransport.

The conference 7th VDV Academy Conference Electric Buses - Market of the Future! ElekBu 2016 will touch upon the most important issues regarding the electric buses.

The exhibition ElekBu will take place in parallel to the conference. Manufacturers of battery and plug-in buses, their subsuppliers as well as companies advising transport companies on the procurement of such buses will present their products and services.

The ZeEUS project will be presented on 29 February at 10:30 in the presentation: First results of the ZeEUS project. For more details, please consult the v programme.