Rozlúčka s IKARUSOM 435
Dopravný podnik Bratislava ukončil 20. mája 2016 prevádzku vozidla značky IKARUS 435. Autobus sa tak po 20-tich rokoch služby pre cestujúcich vydal na svoju rozlúčkovú jazdu. **FOTO**
Utorok, 24. máj 2016, olala
Prevádzka autobusov tejto značky, ktorá bola do Bratislavy dodávaná medzi rokmi 1996 a 1998 končí svoju prevádzku. DPB, a.s. mal dodaných spolu 96 kusov kĺbových vozidiel typu 435 a 44 sólo vozidiel typu 415. Posledný IKARUS plánuje DPB, a.s. ponechať ako muzeálny exponát. Ak to bude aj naďalej dovoľovať jeho technický stav, nie je vylúčené, že sa ukáže počas jázd historickými vozidlami v bratislavských uliciach. „Urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby táto jazda nebola úplne tou poslednou. Fanúšikom verejnej dopravy doprajeme vychutnať si jazdu historickým IKARUSOM pri špeciálnych akciách,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Milan Urban.

Medzi výhody vozidla patril už v tej dobe elektronický informačný systém, či prvýkrát nainštalovaná klimatizácia v kabíne vodiča. Prvýkrát bolo v tomto autobuse podmienené aj zatvorenie dverí signalizačným zariadením, dokonca vozidlo spĺňalo aj normu motora Euro 2.

Rozlúčkovú jazdu týmto vozidlom mal pod palcom dlhoročný zamestnanec DPB, a.s. Dragan Zednikovič, ktorý pracuje ako vodič už 16 rokov a IKARUS je jeho veľkou vášňou.

Dnes už historické vozidlo jazdilo na linke č. 93 a nahradené bude novým autobusom typu SOR NB 18.