Prvé dodávky z historicky najväčšej objednávky Solarisu do Talianska
Začiatkom tohto roka Solaris informoval o získaní zákazky na dodávku 300 medzimestských autobusov InterUrbino pre spoločnosť Cotral, ktorá zabezpečuje medzimestskú dopravu v regióne Lazio v strednom Taliansku.
Piatok, 04. november 2016, olala
Dodatočne môže zákazník v opcii zvýšiť dodávku o 20%, čiže až na 360 vozidiel. Potom to bude najväčšia jednorázová objednávka v histórii Solarisu.

Objednávka vozidiel pre Cotral sa týka medzimestských autobusov Solaris InterUrbino 12. Dodávky modelu začali v polovici októbra tohto roka. Do konca roka 2016 poputuje do Talianska celkom 60 autobusov InterUrbino. Dodávky zvyšných 240 kusov budú realizované v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

Moderné 12 metrové autobusy InterUrbino budú jazdiť na medzimestských linkách v regióne Lazio, ktorý sa nachádza uprostred talianskeho polostrova. Pohon zabezpečujú motory DAF MX-11 s výkonom 240 kW, ktoré spĺňajú prísne emisné normy Euro 6. Autobusy budú vybavené moderným monitorovacím systémom, ktorý tvorí 5 kamier. Umožňuje sledovanie interiéru, druhých dverí, ako aj priestoru za vozidlom. Okrem toho budú autobusy InterUrbino vybavené systémom počítania cestujúcich a systémom hlasového signalizátora.
Celkom 53 cestujúcich bude môcť cestovať na pohodlných sedadlách s integrovanými opierkami hlavy. Okrem toho majú autobusy priestor pre 16 stojacich cestujúcich. Komfortné podmienky, a to aj v najteplejších dňoch, zabezpečuje účinná klimatizácia. Väčšia batožina sa prepravuje v batožinovom priestore s objemom 5,2 m3, ktorý je umiestnený pod podlahou vozidla, príručnú batožinu si môžu cestujúci uložiť na policiach nad sedadlami.

Zmluva s firmou Cotral je prvou objednávkou na medzimestské autobusy z talianskeho trhu v tak veľkom rozsahu. Zatiaľ dodal poľský výrobca na taliansky trh 60 kusov medzimestských autobusov InterUrbino. Po talianskych cestách jazdí spolu už viac ako 600 vozidiel poľského výrobcu.

Je to zároveň jedna z najväčších zákaziek v 20-ročnej histórii Solarisu. Momentálne je na druhom mieste - po už zrealizovanej dodávke 320 autobusov do Atén v roku 2009. Ak Cotral využije svoju možnosť navýšiť objednávku na 360 kusov vozidiel, bude to rekordný kontrakt.

TS: Solaris Bus & Coach S.A.
Na fotografii (sprava): Ing. Giuseppe Ferraro, riaditeľ rozvoja a údržby vozového parku COTRAL, Alberto Fiore, generálny riaditeľ Solaris Italia, Francesco Tusino, Solaris Italia, Ing. Francesca Bisin, inžinierka technickej podpory Cotral, Ing. Renato Romanelli, inžinier technickej podpory Cotral.