Busworld a UITP oznámili strategické partnerstvo
Busworld a UITP (International Association of Public Transport) ohlásili strategické partnerstvo pri organizovaní Medzinárodnej autobusovej konferencie UITP, ktorá sa uskutoční spoločne s renomovanou výstavou Busworld Europe v Kortrijku.
Piatok, 16. december 2016, olala
Udalosť svetového formátu s názvom "UITP-Busworld International Bus Conference," ktorá bude kombinovať Busworld a bezkonkurenčne hlavnú autobusovú udalosť asociácie UITP, sa uskutoční v spolupráci s Busworld Europe v Kortrijku (20. - 25. októbra 2017) - na svetovo najstaršej a najznámejšej výstave autobusov a autokarov.

Dvojdňová konferencia (23. - 24. októbra) upozorní na hlavné trendy a vývoj, ovplyvňujúci autobusový priemysel, od pripojenia a autonómnych autobusov, po zavádzanie čistých elektrických autobusových vozových parkov. Druhý deň zasadnutia bude venovaný Výskumu & inováciám v autobusoch a autobusových systémoch v Európe a vo zvyšku sveta.

Tento krok je logickým partnerstvom, ktoré kombinuje znalostnú základňu UITP, s viac ako 40 ročnými skúsenosťami Busworld, pričom obidvaja partneri budú úzko spolupracovať na príprave programu konferencie.

Busworld Kortrijk 2015 prilákal 34 932 návštevníkov zo 118 krajín (o 9% viac oproti predchádzajúcemu vydaniu) a viac ako 411 vystavovateľov.

"Partnerstvo s Busworld nás veľmi teší" vysvetľuje generálny sekretár UITP, Alain Flausch. "Toto partnerstvo ponúkne návštevníkom ucelený obraz o všetkom, čo sa v tomto dynamickom odvetví deje, keď je kapacita vyššia ako kedykoľvek predtým vďaka dvojkĺbovým autobusom a Bus Rapid Transit systémom, a keď sú autobusy čistejšie ako inokedy, aj vďaka hybridným a elektrickým pohonom. Dúfame, že tento krok umožní udalosti naďalej rásť v jej postavení a stane sa ešte viac významnejšou v priemyselnom kalendári".

Redge Deschacht, prezident Busworld Europe tomuto partnerstvu pevne verí. Vysvetľuje: "Svet autobusov a autokarov sa mení tak rýchlo, že neustále aktualizované informácie majú zásadný význam pre priemysel a jeho aktérov. Všetky veľtrhy Busworld chcú okrem organizovania výstav, plne prevziať zodpovednosť aj za organizovanie konferenčných programov. Sme presvedčení o pridanej hodnote, ktorú toto partnerstvo prinesie pre našich návštevníkov. "