BUSportal - Legendárnou „Klobásou“ na veľkonočný výlet do Budimíra
Legendárnou „Klobásou“ na veľkonočný výlet do Budimíra
Nevšedný výlet historickým autobusom za krásami malebnej obce Budimír, vzdialenej iba 11 km od Košíc.
Streda, 22. marec 2017, olala
Z autobusovej stanice v Košiciach autobus odchádza na Bielu sobotu 15. apríla 2017 o 08:30. Základné cestovné je 10,- € na osobu.

Po minuloročnej fotojazde s autobusom Karosa C 744 v Košiciach pripravilo občianske združenie Veterány.EU v spolupráci s Veterán Busom Diamant nevšednú jazdu s legendárnym historickým autobusom Škoda 706 RTO, ktorý je pre svoj nezameniteľný tvar od českého dizajnéra Otakara Diblíka prezývaný „Uhorka“, „Vajíčko“, „Knedlík“, či „Klobása“. Tí skôr narodení si ho ešte pamätajú z pravidelnej prevádzky, kedy nezriedka za sebou ťahal vlečku.

Historický autobus z roku 1967 s kapacitou 41 sediacích a 38 stojacích cestujúcich Vás odvezie za pamätihodnosťami Budimíra. Po návšteve Múzea hodín v preslávenom kaštieli zavítame aj do kaplnky, parku a kaštieľa na Parádnim dvore a kostola sv. Povýšenia kríža. Čerešničkou na torte bude návšteva 300-ročného želiarského domu. Po prehliadke obce bude prichystaný výborný obed v miestnom penzióne, ktorý je v cene cestovného lístka.

„Východné Slovensko ponúka viacero turistických zaujímavostí. Rozhodli sme sa preto zorganizovať retro jazdu v štýle 60-tych rokov minulého storočia za najzaujímavejšími pamätihodnosťami východnej časti našej republiky,“ približuje predsa združenia Mgr. Jaroslav Filo. „Veľkonočné sviatky sú ideálnou príležitosťou na stretnutie s rodinou, výletom do prírody, či najrôznejším zvykom a tradíciám spojených s oslavou jari a najväčšími sviatkami v roku. Budeme radi, ak prijmete našu ponuku a vychutnáte si s nami veľkonočnú atmosféru v Košickom samosprávnom kraji,“ dopĺňa Tomáš Halža, jeden z organizátorov.

Pre autobusových nadšencov a obyvateľov Budimíra bude pripravená dvojica okružných jázd po okolí Budimíra. Návrat do Košíc je plánovaný z parkoviska pred penziónom v Budimíri o 15:00.

Podrobnejšie informácie a rezervácia cestovných lístkov na veterany.eu, alebo e-mailom.

TS: veterany.eu
Foto: veterány.eu (Tomáš Halža).
Foto: Slovenské technické múzeum.
Foto: Slovenské technické múzeum.
Foto: Obec Budimír.
Foto: Slovenské technické múzeum.
Foto: Slovenské technické múzeum.
Foto: Veterán bus Diamant (Martin Šmíd).