Ďalšiu časť zmodernizovanej autobusovej stanice v Senici odovzdali do užívania
Na fotografii zľava: Peter Nemec, generálny riaditeľ ARRIVA Trnava; Branislav Grimm, primátor mesta Senica; Lászlo Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku; Zdenko Čambal, podpredseda Trnavského samosprávneho kraja.
Ďalší
Mesto Senica a spoločnosť ARRIVA včera odovzdali do užívania ďalšiu etapu modernizácie senickej autobusovej stanice.
Piatok, 31. marec 2017, olala
Po zrekonštruovaní zastrešenia nástupísk a sociálnych zariadení pre cestujúcich bola zmodernizovaná prevádzková budova. Zároveň prebiehajú prípravné práce na tretej etape, v rámci ktorej budú upravené priestory čakárne. Celá modernizácia autobusovej stanice by mala byť ukončená koncom tohto roka.

„Našim cieľom je neustále zvyšovať úroveň služieb a komfort cestovania verejnou dopravou na Slovensku, kde ARRIVA pôsobí. To si vyžaduje jednak investície do obnovy a modernizácie nášho vozového parku a zároveň zatraktívňovanie priestorov slúžiacich pre cestujúcich,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku a dodal: „Okrem cestujúcej verejnosti samozrejme myslíme aj na bezpečnosť a pohodlie našich kolegov – vodičov. Aj im sa snažíme poskytnúť európsky štandard a komfortné podmienky na staniciach.“ V priestoroch prevádzkovej budovy sa nachádza dispečing, odpočinkové priestory a kuchynka pre vodičov. Tieto priestory budú môcť okrem vodičov spoločností ARRIVA využívať aj vodiči ostatných dopravných spoločností počas ich prestávky v Senici.

„Aj prostredníctvom stáleho zlepšovania služieb sa snažíme zvyšovať záujem verejnosti o cestovanie verejnou dopravou,“ povedal Peter Nemec, generálny riaditeľ ARRIVA Trnava. „Ak ľudia uprednostnia cestovanie autobusmi a verejnú dopravu vôbec pred individuálnou automobilovou dopravou, zlepší sa dopravná situácia v našom meste, čo prispeje k zvýšeniu bezpečnosti na cestách a zlepší sa aj životné prostredie,“ dodal Branislav Grimm, primátor Senice.

ARRIVA začala s modernizáciou budovy v novembri 2016. Spoločnosť doteraz z vlastných zdrojov celkovo investovala do modernizácie senickej autobusovej stanice 150-tisíc eur. V zmodernizovanej budove sa nachádza informačná kancelária, kde cestujúci získajú informácie o cestovných poriadkoch, vybavia si dopravné čipové karty či kúpia miestenky na diaľkové a medzinárodné spoje. V priestoroch čakárne bola nainštalovaná elektronická informačná tabuľa, samoobslužný dotykový kiosk na vyhľadávanie spojov, kde si cestujúci sami môžu zadať požadovanú trasu a zistiť si spoje a pribudne WiFi pripojenie, ktoré bude cestujúcej verejnosti k dispozícii zdarma.

Už počas prvej etapy modernizácie prešli čiastočnou rekonštrukciou nástupištia a toalety pre cestujúcu verejnosť. V nasledujúcej fáze ARRIVA zmodernizuje priestory čakárne. Projekčné práce na tretej fáze už prebiehajú, ukončené by mali byť do konca roka 2017. Odhadované investičné náklady na túto fázu sú 100-tisíc eur.

Spoločnosť ARRIVA zabezpečuje prímestskú dopravu v štyroch regiónoch Slovenska, kde okrem skvalitňovania autobusových staníc pravidelne investuje aj do modernizácie vozového parku. „V spolupráci s ARRIVOU sa neustále snažíme zlepšovať služby poskytované občanom a zvyšovať tak ich záujem o verejnú dopravu,“ povedal podpredseda Trnavského samosprávneho kraja Zdenko Čambal. V posledných rokoch kúpil dopravca 19 nových a 7 jazdených autobusov, ktoré premávajú v prímestskej doprave Trnavského samosprávneho kraja. Samozrejmosťou v autobusoch je klimatizácia, možnosť kúpiť si lístok prostredníctvom bezhotovostnej karty, v autobusoch MHD aj bezplatné WiFi pripojenie.

TS: ARRIVA
Prevádzková budova na senickej autobusovej stanici.
Pracovisko dispečingu.