FlixBus od 12. apríla rozširuje svoje 'zelené' služby po celom Slovensku
FlixBus rozširuje medzinárodné linky do Nemecka, Talianska a Českej republiky, ponúka vnútroštátne linky.
Štvrtok, 13. apríl 2017, olala
  • Novinka od 12. apríla: Denné spojenie veľkých miest prostredníctvom vnútroštátnych a medzinárodných liniek spoločnosti FlixBus.
  • Berlín, Praha, Viedeň, Budapešť – až 15 krát počas dňa a noci.
  • Čoskoro pribudnú nové linky do Belgicka, Holandska, Francúzska a Poľska.
  • Kvalita založená na silných lokálnych partneroch: Slovak Lines, Blaguss Slovakia a Daf tour.
  • Zo Slovenska do 400 destinácií po celej Európe – lístok od 5 € zakúpený cez www.flixbus.sk.

Spločnosť FlixBus, poskytovateľ zelenej mobility, rozširuje svoje služby po celom Slovensku. “Slovensko zozelená. Od 12. apríla rozšírime našu sieť po celej krajine. Osem nových miest ako napríklad Prešov, Žilina alebo Trenčín bude mať prístup do najväčšej európskej autobusovej siete.
Destinácie ako Berlín, Praha, Verona alebo Budapešť budú priamo prepojené dňom aj nocou bez nutnosti prestupu. Cestujúci budu môcť linkami FlixBusu cestovať do viac ako 400 destinácií v 16 krajinách. Na obľúbených linkách ako napríklad Bratislava - Viedeň budú jazdiť zelené diaľkové autobusy každú hodinu. Naše nové cezhraničné a vnútroštátne linky, ktoré začnú premávať od polovice apríla sú len začiatkom,” hovorí Nina Göbbels, tlačová hovorkyňa spoločnosti FlixBus a dodáva: “Ďalšie priame linky do Holandska, Belgicka, Francúzska a Poľska sa už pripravujú na budúcu letnú sezónu. Chceme, aby sa Slovensko zazelenalo.”

Začiatok vnútroštátnych spojení a osem nových destinácií na Slovensku
Spoločnosť FlixBus, založená v roku 2013, vybudovala za posledné tri roky najväčšiu autobusovú medzimestskú sieť, ktorá v súčasnej dobe predstavuje 120 000 každodenných spojení do 1 000 destinácií v 21 krajinách. V roku 2017 sa zelený "startup" zameria na strednú a východnú Európu a vnútroštátne linky na Slovensku. V prvej fáze to budú destinácie: Košice, Prešov, Žilina, Trenčín, Poprad alebo Považská Bystrica, prepojené až trikrát denne vnútroštátnymi linkami, napríklad Košice - Prešov, jazdná doba 00:25 min., alebo Košice - Poprad, jazdná doba 1:40 h.
“FlixBus ponúka novú zelenú mobilitu cestujúcim na Slovensko aj zo Slovenska. Okrem nových vnútroštátnych spojení budú slovenské mestá spojené dňom aj nocou s obľúbenými európskymi cestovateľskými lokalitami ako Praha, Brno, Viedeň a Budapešť priamo bez prestupu,” doplňuje Nina Göbbels z FlixBusu.

Slovak Lines, Blaguss Slovakia, Daf tour – FlixBus spolupracuje s malými a strednými spoločnosťami
Obchodný model FlixBusu je založený na jedinečnej medzinárodnej osobitej spolupráci s malými a strednými autobusovými spoločnosťami. Na Slovensku sa Flixbus opiera o najsilnejších regionálnych autobusových partnerov: Slovak Lines, Blaguss Slovakia a Daf tour sa každodenne starajú o flotilu zelených autobusov. FlixBus spolupracuje s 250 autobusovými partnermi po celej Európe a teraz aj na Slovensku. Regionálny autobusový partner ako Blaguss Slovakia, Slovak Lines a Daf tour sú spoločnosti s desaťročnými skúsenosťami, zodpovedné za každodennú prevádzku liniek a starajú sa o zelenú autobusovú flotilu.
Slovak Lines a Daf tour v spolupráci s FlixBusom, kde sa spája technológia a duch startupovej spoločnosti s tradičnou kvalitou slovenských malých a stredných spoločností, týmto sa zakladá nový druh služby v medzinárodnom odvetví mobility. Súčasne podporuje regionálnu ekonomiku a vytvára možnosti vzniku nových pracovných miest:
„Kombinujeme desaťročia skúseností z odvetví spojených s technologickými inováciami a podnikaním,” hovorí Darko Jus, generálny riaditeľ spoločnosti FlixBus pre krajiny strednej a východnej Európy. FlixBus zabezpečuje technológie, predaj lístkov, zákaznícky servis, plánovanie liniek, tak aj služby v oblasti marketingu a predaja. FlixBusu sa ako mladej začínajúcej spoločnosti podarilo vybudovať najväčšiu autobusovú medzimestskú sieť v Európe.

Zelená a inteligentná mobilita – moderné štandardy služieb FlixBusu
FlixBus ponúka zelenú a inteligentnú mobilitu všetkým. Zákazníci majú možnosť pohodlne si rezervovať cestovné lístky on-line prostredníctvom webových stránok www.flixbus.sk, cez mobilnú aplikáciu FlixBus App, v spolupráci s cestovnými kanceláriami alebo priamo u vodiča. Cena lístka zahŕňa Wi-Fi pripojenie na internet, využitie elektrickej zásuvky a pohodlné sedenie na palube autobusov vybavených klimatizáciou. FlixBus aplikácia v smartfóne je dostupná v slovenčine a ponúka veľa funkcií, ktoré robia cestovanie ešte jednoduchšie. Cestujúci dostanú automaticky aktuálne oznámenie cez aplikáciu v prípade oneskorenia autobusu.
„S našou bezplatnou mobilnou aplikáciou pre iOS, Windows a Android si môžu cestujúci pohodlne rezervovať cestovný lístok, nájsť dosiahnuteľnosť liniek, tak aj informácie o svojej ceste či použiť navigáciu k vyhľadaniu odchodového miesta. Zákazníci sú taktiež informovaní prostredníctvom oznámenia v tejto aplikácii.
FlixBus je prvý poskytovateľ na európskom trhu, ktorý ponúka zákazníkom toto riešenie v rámci svojich služieb informujúcich o meškaní,” dodáva Nina Göbbels, tlačová hovorkyňa FlixBusu. Vďaka používaniu GPS-Live Tracking môže tím FlixBusu vždy vidieť pozíciu zelených autobusov a informovať o prípadnom meškaní. Bezpapierové odbavenie pasažierov je uskutočniteľné aj pomocou QR kódu z aplikácie priamo v autobuse. Zmenu rezervácie a zrušenie cesty je možné uskutočniť zdarma do 15-tich minút pred odchodom autobusu.

TS: FlixBus