Cyklistov do cyklobusu pozýva aj SAD Dunajská Streda, a.s.
Spoločnosť SAD Dunajská Streda bude aj tento rok prevádzkovať individuálny druh cestnej dopravy špecifickým autobusom, známy pod názvom CYKLOBUS.
Utorok, 06. jún 2017, olala
Jedná sa o špeciálne upravený autobus Karosa, ktorý zabezpečuje prevoz cestujúcich aj bicyklov priamo v autobuse.

Cyklobus začal svoju prevádzku v sobotu 29. apríla a bude premávať na trase z Dunajskej Stredy (zastávka pri Mestskom úrade) do Kyselice – kompa a to cez víkendy a sviatky až do 3. septembra. Cestovný poriadok týchto spojov nadväzuje na plavebný poriadok kompy Vojka – Kyselica a cyklobus vyčká na príchod kompy z Vojky.

Jednorazové cestovné pre dospelú osobu vrátane bicykla je 1 euro a zľavnené cestovné je 50 centov.

SAD Dunajská Streda, a.s. tak vychádza v ústrety cykloturistom – ale aj online korčuliarom, ktorí môžu vo väčšej miere využiť pohodlnejšie cyklotrasy na oboch brehoch vodného diela Gabčíkovo, a to ako smerom do Hamuliakova, tak aj smerom do Čunova a priľahlého okolia dunajských ramien. Veríme, že sa nám podarí aj touto formou eliminovať autoturistiku do týchto oblastí a zvyšovať podiel cykloturistiky.

Cestovný poriadok, ako aj ostatné informácie ohľadom prevádzky cyklobusu, cestujúca verejnosť získa na našej webovej stránke www.sadds.sk

Informáciu BUSportálu poskytol: Ing. Miloslav Homola, člen predstavenstva a zástupca riaditeľa spoločnosti