Nové odporúčania ACEA pre nabíjanie elektrických autobusov
Podľa ACEA (The European Automobile Manufacturers' Association) by sa mal prechod na elektrické autobusy vyhnúť konfliktom medzi viacerými paralelnými a/alebo konkurenčnými technickými riešeniami.
Utorok, 13. jún 2017, olala
Z hľadiska účinnosti by malo byť možné pripojiť čo najviac vozidiel k tomu istému nabíjaciemu zariadeniu a/alebo k nabíjacej stanici.

V prípadoch, keď budú rôzni dodávatelia spĺňať rovnakú štandardizovanú technológiu, budú mať mestá a prevádzkovatelia autobusov slobodu voľby. Pre tento účel vydala ACEA dokument s dôležitými odporúčaniami pre nabíjanie elektrických autobusov v novom sprievodcovi "Charging of Electric Buses".

Európske združenie výrobcov automobilov (ACEA) združuje päť hlavných európskych výrobcov autobusov: Daimler, Iveco, MAN, Scania a Volvo. Trh elektrických autobusov neustále narastá. Úrady pre verejnú dopravu a prevádzkovatelia autobusovej dopravy čoraz častejšie plánujú nákup elektrických autobusov a v niektorých prípadoch sú dokonca povinnou požiadavkou v tendroch.

Výrobcovia autobusov v asociácii ACEA majú jedinečnú pozíciu v poskytovaní všetkých druhov úžitkových vozidiel zákazníkom v celej Európe. Je preto v záujme ich zákazníkov poskytovať nabíjacie riešenia, ktoré budú obmedzovať množstvo celoeurópskych štandardizovaných riešení, výsledkom čoho bude interoperabilita a zvýšená účinnosť.

busworld