CZECHBUS 2017: Mikroelektronika s rozšírenou expozíciou
Mikroelektronika sa rozhodla rozšíriť svoju expozíciu. Doteraz vystavovala odbavovacie zariadenia najmä pre medzimestskú dopravu, teda palubné počítače a zariadenia na výdaj cestovných lístkov.
Pondelok, 03. júl 2017, olala
Vzhľadom na rastúci význam veľtrhu CZECHBUS a väčšiemu počtu zástupcov mestskej hromadnej dopravy medzi návštevníkmi, rozšíri Mikroelektronika expozíciu aj o kartové validátory a automaty na výdaj cestovných lístkov.

Novinkou tohto roku bude kompaktný mobilný automat MVB, ktorý prijíma platby nielen bezkontaktnými kartami (bankovými, aj nebankovými) ale aj v hotovosti mincami s možnosťou vrátenia výdavku, a tiež bankovkami. V prípade mincí je možné navyše platiť vhodením celej hrsti mincí, aby ich nebolo nutné vkladať jednotlivo, čo je nielen rýchlejšie, ale aj pohodlnejšie. Ďalšou výhodou automatu sú jeho malé rozmery, takže je ho možné umiestniť do nástupného priestoru pri vodičovi, prípadne kdekoľvek inde.

Popri tejto novinke bude možné vidieť aj ostatné zariadenia, z ktorých aktuálne najväčší záujem budí zariadenie na výdaj cestovných lístkov OCC a validátory, ktoré umožňuje platbu bezkontaktnou bankovou kartou a ako novinka aj odbavenie pomocou 2D kódu (najčastejšie QR kódu).

CZECHBUS