Do Dánska smeruje ďalších 142 autobusov Iveco Bus Crossway
Iveco Bus, značka CNH Industrial, začal s dodávku 142 medzimestských autobusov Crossway do Dánska. Dodávka je výsledkom troch úspešných tendrov s dopravcami Midttrafik, Sydttrafik a Movia.
Utorok, 18. júl 2017, olala
Autobusy Crossway dodá VBI Group, najväčší autobusový díler a miestny predajca pre IVECO BUS. 118 autobusov bude v medzimestskej verzii s normálnou podlahou, zvyšných 24 autobusov bude vo verzii mestskej s nízkym vstupom a vynikajúcou dostupnosťou pre cestujúcich.

Lídra európskeho trhu v segmente medzimestských autobusov, so 64%-ným podielom v Dánsku, model Crossway, vyrobí český závod vo Vysokom Mýte. Závod Iveco Bus vo Vysokom Mýte sa môže pochváliť dlhoročnou tradíciou vo výrobe autobusov, ktorý v roku 2015 oslávil 120. výročie svojho vzniku. Crossway vďaka svojej všestrannosti a rôznorodosti verzií, v ktorých je dostupný, uspokojuje každý druh dopravy osôb. Od uvedenia modelu do prevádzky bolo zákazníkom odovzdaných už takmer 30 000 Crosswayov.

Výkonnosť týchto vozidiel zaručujú použité motory Euro VI, ktoré využívajú systém dodatočnej úpravy vysoko účinnej selektívnej katalytickej redukcie (HI-SCR). Tento systém pracuje bez recirkulácie výfukových plynov, motor čerpá iba čistý čerstvý vzduch, ktorý sa nemieša s teplým recirkulovaným výfukovým plynom. Okrem toho systém HI-SCR nevyžaduje vstrekovanie paliva do výfukových plynov.

cnhindustrial.com