Cestujúcich v Štúrove odvezie moderný autobus MHD
Odovzdanie nového autobusu do užívania cestujúcim. Zľava Karol Petőcz – generálny riaditeľ ARRIVA Nové Zámky; Eugen Szabó, primátor mesta Štúrovo.
Ďalší
Obyvatelia Štúrova môžu odvčera v rámci mestskej dopravy cestovať moderným nízkopodlažným autobusom s klimatizáciou a bezplatným wi-fi pripojením.
Utorok, 01. august 2017, olala
Samospráva a spoločnosť ARRIVA chcú aj takýmto spôsobom motivovať obyvateľov, aby uprednostnili verejnú dopravu pred individuálnou dopravou autami.

„Zvyšovanie kvality služieb môže podporiť záujem obyvateľov o využívanie verejnej dopravy. Napríklad moderný autobus v Štúrove vďaka bezbariérovému prístupu zlepší dostupnosť verejnej dopravy pre imobilných cestujúcich, starších ľudí a matky s deťmi v kočíkoch,“ povedal Karol Petőcz, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Nové Zámky. Autobus je plne klimatizovaný, vybavený wi-fi pripojením, ktoré je pre cestujúcich zdarma, elektronickými informačnými tabuľami, hlásičom zastávok a digitálnym informačným LCD panelom nainštalovaným v interiéri autobusu. Cestujúci tak majú informácie o trase jazdy a nasledujúcich zastávkach.

Zmluvu na výkon MHD vo verejnom záujme uzatvorilo Štúrovo so spoločnosťou ARRIVA v roku 2012 na 10 rokov. To umožňuje mestu a spoločnosti ARRIVA Nové Zámky zlepšovať kvalitu poskytovaných služieb vrátane modernizácie autobusov MHD. „Pre mesto Štúrovo je to výrazná kvalitatívna zmena k lepšiemu. Obyvateľom mesta a mikroregiónu a našim návštevníkom bude slúžiť nový nízkopodlažný autobus prvýkrát v novodobej histórii. Som rád, že sme v spoločnosti ARRIVA našli spoľahlivého partnera v oblasti zabezpečenia verejnej dopravy,” povedal Eugen Szabó, primátor mesta Štúrovo.

ARRIVA poskytuje služby MHD v 19 mestách na Slovensku. „Všade, kde pôsobíme, sa po dohode s mestami a krajmi usilujeme modernizovať vozidlový park i súvisiacu infraštruktúru – napríklad autobusové stanice či zastávky. Včasná, bezpečná a pohodlná doprava je totiž pre cestujúcich rozhodujúca. Naše moderné vozidlá a dlhoroční skúsení vodiči to poskytujú,“ povedala dopravná riaditeľka spoločnosti ARRIVA Nové Zámky Hana Jahodníková.

TS: ARRIVA
Nový autobus mestskej hromadnej dopravy v Štúrove.