200 autobusov King Long pre Saudskú Arábiu na prepravu pútnikov do Mekky
V prístave Xiamen sa nalodilo 200 zájazdových autokarov King Long. Po príchode do Saudskej Arábie budú okamžite uvedené do prevádzky na dopravu pútnikov.
Pondelok, 14. august 2017, olala
23. augusta sa moslimovia zo všetkých kútov sveta vydajú na epickú cestu do Mekky po stopách veľkých prorokov Ibrahima a Mohameda. Za päť dní musia pútnici dokončiť sériu modlitieb a obradov pozdĺž údolia Mina. Musia sa zhromaždiť na planine Arafát, vykonať symbolické odmietnutie diabla v Jamaráte a prechádzať okolo najsvätejšieho miesta islamu, Kaaba.

Na uspokojenie narastajúcich potrieb dopravy bolo v prístave Xiamen nalodených a odoslaných 200 kusov zájazdových autokarov King Long. Po príchode do Saudskej Arábie budú ihneď uvedené do prevádzky na dopravu všetkých pútnikov. Podľa výrobcu sa tento rok vyviezlo do Saudskej Arábie celkom 800 autobusov King Long.

Zákazník firmy King Long pre túto objednávku si už niekoľko rokov udržiava silnú dynamiku. Po dôkladnej analýze potrieb sa rozhodol pre nákup 200 autokarov King Long a podpísal s výrobcom svoju prvú zmluvu.

"Náš zákazník v Saudskej Arábii požadoval extrémne vysoké štandardy pre výkon a výbavu svojich autobusov. Jeho špecifické požiadavky musela dokonca spĺňať aj farba skrutiek na sedadlách," hovorí zástupca King Long Saudská Arábia.

Od svojho vstupu na trh Saudskej Arábie v roku 2004 realizuje King Long export do krajiny už 13. rok po sebe. K dnešnému dňu počet autobusov značky King Long prekročil 4 500 dodaných kusov, pričom viac ako 70% z nich je zameraných výhradne pre vysoko kvalitný a luxusný trh.

King Long doteraz exportoval do viac ako 130 krajín, počet autobusov tejto značky na zámorskom trhu dosiahol úroveň 80 000 kusov. Od januára do júna tohto roku sa objem exportu King Long umiestnil na prvom mieste medzi všetkými výrobcami autobusov v Číne.

chinabuses.org