Arriva Transport Česká republika, a.s. - partnerom súťaže
Tradičná a populárna súťaž o najlepšiu expozíciu na veľtrhu CZECHBUS vstupuje do ďalšieho ročníka s novým partnerom aj upraveným názvom: ARRIVA GRAND PRIX CZECHBUS 2017.
Pondelok, 14. august 2017, olala
Má to svoju jasnú logiku - jeden z najväčších dopravcov sa bude podieľať na hodnotení a ocenení expozícií na jedinom veľtrhu hromadnej dopravy v ČR.

Celkový obrat skupiny ARRIVA v ČR prevyšuje 4 miliardy korún. Hlavnou činnosťou skupiny je linková autobusová doprava - prevádzkuje vyše 13 000 spojov denne. Jej vozový park tvorí 2 000 autobusov, 35 trolejbusov a 5 vlakov a vo svojich spoločnostiach zamestnáva takmer 3 200 zamestnancov, z toho 2 600 vodičov. Na trhu pravidelnej osobnej autobusovej dopravy zaberá Arriva s viac než 20% podielom jedno z vedúcich postavení v rámci Českej republiky. Ročne prepraví viac ako 115 miliónov cestujúcich. Arriva Transport je tiež prevádzkovateľom železničnej dopravy. Rovnako v európskom meradle je Arriva jednou z najväčších dopravných spoločností, zamestnáva 55 000 ľudí a ročne prepraví viac ako 2,2 miliardy cestujúcich v 14 európskych krajinách.

Na hodnotenie odbornej poroty, ktoré expozície budú tento rok patriť medzi tie najlepšie, bude samozrejme, ešte treba počkať do novembra. V roku 2016 získala v kategórii do 100 m2 Grand Prix spoločnosť ŠKODA Electric, a.s., v kategórii nad 100 m2 sa týmto ocenením pýši SOR Libchavy, spol. s r.o. a zvláštnu cenu poroty za kompletnú prezentáciu produktového radu dostala spoločnosť Iveco Czech republic, a.s.

TS: czechbus.eu