ZeEUS vo Varšave - umenie v autobuse
Elektrický autobus, s využitím energeticky úspornej a inovatívnej technológie, jazdí hladko a takmer úplne ticho, cestujúci majú z jazdy jedinečný zážitok, ktorý sa nedá porovnať s bežným konvenčným autobusom. *VIDEO.*
Utorok, 05. september 2017, olala
Ako chcú mladí ľudia podporovať moderné prostriedky verejnej dopravy?
Znázorňuje to najnovšia kampaň UITP z Varšavy so Solarisom Urbino 12 electric na linke 222.


Požiadavka bola v podstate jediná - video pre kampaň má byť pútavé, farebné a zábavné. A samozrejme, musí vzniknúť film, ktorý môže byť publikovateľný v sociálnych sieťach. Vo Varšave tak vznikla nová propagačná kampaň autobusov s nulovými emisiami, v rámci projektu ZeEUS (Zero Emission Urban Bus System).

Cieľom vystúpení v elektrobuse malo ukázanie neobmedzených možnosti tejto súčasti dopravy a fakt, že tichý autobus môže inšpirovať umenie, kultúru, hudbu, aj výraz.

Vystúpenia v autobuse v hlavnom meste zorganizovala špeciálna skupina ZeEUS, ktorá cestovala po celej Európe v rámci kampane "Electric buses set the stage for everything ("Elektrické autobusy, scéną pre všetko").
Kampaň podporili členovia organizácie Y4PT (Youth For Public Transport ), dobrovoľnej organizácie, ktorá pôsobí pri UITP.

Prvé, zo série videí bolo nahrané vo varšavskom autobuse Solaris Urbino 12 vo farbách MZA, kde Szymon Góralczyk berie svojich cestujúcich na zázračnú cestu cez rozprávanie príbehu:

TS: ZeEUS