QBUZZ sa stáva súčasťou BUSITALIA
Nederlandse Spoorwegen (Holandské železnice) našli pre svoju holandskú autobusovú dcérsku spoločnosť Qbuzz nového majiteľa. Nový vlastník, Busitalia, nedávno podpísal kúpnu zmluvu.
Streda, 06. september 2017, olala
Busitalia je súčasťou Italian Ferrovie dello Stato Italiane (FS Group).

Nederlandse Spoorwegen začali s predajom Qbuzz už v júli 2016. Obnovená stratégia sa zameriava na hlavné odborné znalosti: poskytovanie vlakových služieb v hlavnej železničnej sieti a prepojených medzinárodných vlakových služieb, dohľad nad sieťou staníc. So svojim hlavným zameraním na železničné služby sa NS rozhodla o ukončení ponuky služieb autobusovej a električkovej dopravy, a preto iniciovala proces predaja.

Busitalia je stabilná spoločnosť a veľmi skúsená v autobusovej doprave. Dnes je, s približne 4 000 zamestnancami, zodpovedná za prevádzku verejnej dopravy v severnom a strednom Taliansku. Jej vozový park tvorí 2 300 autobusov, 46 vlakov, 18 električiek a 7 trajektov. Busitalia každoročne prepraví približne 230 miliónov cestujúcich. Jej ročný obrat je 350 miliónov EUR. Busitalia zdôrazňuje význam vysokej kvality, inovácií a udržateľnosti vo všetkých službách, ktoré poskytuje.

Busitalia je súčasťou Italian Ferrovie dello Stato Italiane (FS Group) a je (nepriamo) v 100% vlastníctve talianskej vlády. FS Group pôsobí vo viacerých krajinách a jej ročný obrat je 8,5 mld. EUR.

Busworld