Areál Škody Electric získava novú podobu
Na nepoznanie sa zmenila vstupná časť areálu plzeňskej Škody Electric medzi Průmyslovou ulicou a hlavnou budovou firmy.
Piatok, 08. september 2017, olala
Preč je múr, ktorý nepriepustne oddeľoval firmu od mestskej zástavby, namiesto popraskaných nevyužitých budov dnes víta návštevníkov nový moderný vjazd a plochy s parkovou úpravou. Prvá etapa celkovej rekonštrukcie, ktorá už stála viac ako 30 miliónov korún, končí práve v týchto dňoch otvorením nového vjazdu do areálu firmy.

"Zamestnanci a návštevníci firmy sa môžu tešiť z nového zázemia moderne koncipovaného vjazdu a vrátnice," hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Škoda Electric Jaromír Šilhánek. Pribudlo parkovisko osobných vozidiel, zamestnanci majú k dispozícii miesta pre úschovu bicyklov v dizajnovom prístrešku, samozrejmosťou sú opravené komunikácie a novopostavené chodníky pre peších, to všetko doplnené trávnatými plochami a vysadenými stromami.

Touto rekonštrukciou ale úpravy areálu Škoda Electric nekončia. "Chystáme sa napríklad vybudovať v našej hlavnej budove úplne nový vstup s recepciou, pripravujeme dostavbu tejto budovy o nové priestory pre rokovania so zákazníkmi a obchodnými partnermi," pripomína niektoré ďalšie zámery vedúci útvaru Správy majetku Škody Electric Václav Beneš. "Do konca roka plánujeme dokončiť práve zahájenú ďalšiu etapu rekonštrukcie, ktorá je zameraná na modernizáciu starej výrobnej haly a jej prebudovanie na nové skladovacie priestory. V budúcom roku vďaka demolácii historickej haly zriadime ďalšie úplne nové parkovacie plochy najmä pre potreby našich zamestnancov," hovorí vedúci útvaru Správy majetku Škody Electric. "Počítame aj s revitalizáciou územia. Pribudnú trávnaté plochy, kríky a stromy, nové komunikácie a napríklad aj moderné LED verejné osvetlenie. Všetky práce prebiehajú za plnej prevádzky firmy," dopĺňa Václav Beneš.

Modernizáciou prechádzajú v Škode Electric aj niektoré kancelárske a výrobné priestory. Napríklad v tomto roku sa uskutočnila oprava dielne elektromontáže, sociálneho zázemia v dielni mechanickej montáže, do konca roku začne rekonštrukcia kancelárií pre útvary nákupu a projektových manažérov. Revitalizácia komplexu je rozdelená do niekoľkých samostatných etáp a je rozplánovaná do nasledujúcich dvoch rokov.

skoda.cz