CZECHBUS 2017: Modelový rad Longwei druhej generácie
Výrobca autobusov Xiamen King Long United Automotive Industry Co., Ltd začína výrobu modelového radu Longwei druhej generácie.
Streda, 13. september 2017, olala
Vlajkovou loďou bude model XMQ6127CY TopClass vo verzii 13 metrov s maximálnym usporiadaním sedadiel 59 + 1 + 1 na dvoch nápravách a batožinovým priestorom 12 m3. Jeho predaj v Európe sa začne už v tomto roku prezentáciou na medzinárodnom veľtrhu Busworld v belgickom Kortrijku. V Európe ponesie označenie C13 HD a predstaví sa aj v ľavom krídle Průmyslového paláca v expozícii King Long & IB Group Czech Republic.

Prvá generácia Longwei vznikla v roku 2007 a jej dizajn, ktorý sa stal typickým pre celú sériu, vyhral cenu BAAV Autobus Roku 2007. Kumulatívny predaj tejto série je viac ako 15 000 vozidiel, pričom do zámoria bolo do dnes exportovaných viac ako 3 750 kusov.

Nová generácia Longwei má vysoko modulárnu štruktúru, vyvinutú na úplne novej platforme, ktorá používa veľké množstvo inovatívnych technológií, s výrazným zlepšením jej celkovej spoľahlivosti. Pri vývoji Longwei II sa King Long spojil s viacerými celosvetovo známymi podnikmi a výskumnými inštitúciami. Napríklad na vývoji novej karosérie sa podieľala Jilin University - jedna z najprestížnejších univerzít v Číne, špecializovaná na automobilové inžinierstvo. Pre zníženie vnútorného hluku a vibrácií boli vykonané rozsiahle experimenty spoločnosťou Weichai, ktorá sa v roku 2015 stala historicky prvým čínskym partnerom Ferrari v seriáli Formuly 1. Inžinieri ZF či Bosch prispeli svojimi konštruktívnymi nápadmi k zvýšeniu stability a bezpečnosti celého autobusu. Vďaka tomu modely radu Longwei II spĺňajú všetky normy EÚ.

TS: CZECHBUS