Vo štvrtok 19.10. otvoril svoje brány BUSWORLD 2017
Veľtrh Busworld 2017, ktorý je najstarší a najznámejší autobusový veľtrh, láka aj tento rok masy odborníkov z autobusového priemyslu, či novinárov z celého sveta. Nechýbala na ňom ani redakcia BUSportálu.
Sobota, 21. október 2017, olala
Vystavovateľmi sú výrobcovia vozidiel, komponentov, zariadení, servisných a informačných technológií. Mnohých vystavovateľov nájdete na veľtrhu už po niekoľkýkrát na svojich tradičných miestach. Veľtrh, ktorý sa ešte prednedávnom zameriaval najmä na trhy krajín západnej Európy, je stále populárnejší aj pre návštevníkov zo strednej a východnej Európy.

Samostatnou kapitolou sú návštevníci z Ázie. Tí, ak to nazveme nadnesene, čerpajú veľké inšpirácie. Avšak až príliš okato, fotením aj tých najmenších detailov všetkých autobusov európskych renomovaných značiek.

Návštevníkmi sú dopravcovia verejnej, aj zájazdovej dopravy, zástupcovia rôznych organizácií, ktorých činnosť súvisí s dopravou, politici z mestskej, aj regionálnej sféry, fanúšikovia a samozrejme odborné médiá.

Redakcia BUSportálu sa na Busworlde zúčastnila vo štvrtok 19.10.2017, kedy sa konal prvý z dvoch tlačových dní. Postupným spracovaním materiálu sa budeme v samostatných článkoch venovať jednotlivým renomovaným značkám, ich tohtoročným "highlightom, novinkám, či prekvapeniam. Dá sa predpokladať, že zhromaždené materiály budú zdrojom mnohých fotoreportáží a článkov. Určite bude veľa zaujímavého.