IRIZAR i8 je víťazom ocenenia “Coach of the Year 2018”!
© BUSportál.
Ďalší
Porota vybrala najlepší autokar pre rok 2018. Aj keď sa v kuloároch očakávali a tipovali modely iných značiek, stal sa ním Irizar i8.
Sobota, 21. október 2017, olala
Porota International Bus and Coach of the Year požiadala BUSportál o uverejnenie jej oficiálnej tlačovej správy. Avšak iste nedopatrením, e-mail prišiel bez prílohy. Preto zatiaľ na úvod, pokým ju nedostaneme, aspoň pár fotografií.

Ocenenia Autobus/Autokar roka sú udeľované porotou Bus & Coach of the Year striedavo každý druhý rok. Tvori ju skupina novinárov z popredných odborných časopisov z odvetvia z 22 krajín. Tohtoročný víťaz bol vybraný po náročnom testovaní, ktoré sa tento rok konalo vo Švédsku. V nepárnych rokoch sa ocenenie autokarom udeľuje v Kortrijku a v párnych rokoch autobusom na IAA v Hannoveri.

Pred pred dvomi rokmi získal titul Iveco Magelys (Coach of the Year 2015), pred štyrmi rokmi to bola Setra ComfortClass 500 (Coach of the Year 2013).

Tohtoročný víťaz je autokar Irizar i8 s dĺžkou 14 metrov, s motorom Paccar MX-13 s výkonom 375 kW (510 k), prevodovkou ZF AS-Tronic 12 a podmanivo luxusným interiérom:
© BUSportál.
© BUSportál.