BUSWORLD 2017: VDL Citea SLF Electric víťazom "Busworld Ecology Label"
© BUSportál.
VDL Citea SLF-120 Electric získala ocenenie Busworld Ecology Label. Toto ocenenie je signálom, že rozhodujúcim riešením pre mestskú mobilitu sú plne elektrické autobusy.
Utorok, 24. október 2017, olala
Rýchlo nabíjacie autobusy od VDL majú veľmi dobrý vplyv na celkové environmentálne dopady. Malé batérie významne znižujú uhlíkovú stopu v porovnaní s autobusmi s veľkými batériami.

VDL Citea SLF-120 je 12-metrový elektrobus so štandardnou dĺžkou 12-metrov, ktorý je možné testovať na vonkajších plochách.

V kombinácii s rýchlo nabíjacími pantografmi je možné počas dňa jazdiť na dlhšie vzdialenosti. Na úrovni energie a emisií má plne elektrický klimatický systém s účinným tepelným čerpadlom pozitívny vplyv na energetickú bilanciu vozidla. Ďalšie ekologické výhody boli nájdené v čalúnení sedadiel pre cestujúcich, ktoré majú certifikát Cradle-2-Cradle.

Modulárna konštrukcia autobusového radu Citea ponúka viacero elektrických variantov s prispôsobivými riešeniami v oblasti konštrukcie, motorov a batériových zostáv, čím VDL Bus & Coach prechádza k efektívnym systémom verejnej dopravy s nulovými emisiami. Mnoho zákazníkov sa rozhodlo pre sústredený nákup. VDL dodá nielen autobus, ale aj implementáciu, údržbu a nabíjaciu infraštruktúru. Vďaka tomu VDL Bus & Coach aktívne prispieva k čistejšiemu prostrediu, nižšej spotrebe energie a tichšiemu a zdravšiemu životnému prostrediu.