BUSWORLD 2017: Päť ocenení pre Daimler Buses
© BUSportál.
Ďalší
Po dve ocenenia získali vozidlá Mercedes-Benz Tourismo M a Citaro hybrid. Zájazdový autokar Setra S 516 HD radu ComfortClass získal od poroty ocenenie"Sustainable Bus Award 2018."
Streda, 25. október 2017, olala
"Grand Award Bus" a "Safety Label" pre Citaro hybrid
Citaro hybrid na tohtoročnom veľtrhu debutuje a získal hneď dve ocenenia. Vozidlo, ktoré spolu so svojim novým elektrohydraulickým riadením znížilo spotrebu paliva až o 8,5 percent, sa stalo víťazom ocenení "Grand Award Bus" a "Safety Label". Hybridnú technológiu ponúka Daimler Buses voliteľne pre širokú škálu mestských autobusov s naftovými a plynovými motormi po celom svete.

Cena za dizajn a bezpečnosť pre Mercedes-Benz Tourismo M
Tourismo M je odpoveďou pre zákazníkov, ktorí potrebujú dvojnápravové vozidlo s veľkým počtom sedadiel, veľkým batožinovým priestorom a maximálnou ekonomickou účinnosťou. S dĺžkou 12,9 m má tento high-decker o jeden rad sedadiel viac než 12,14 metrové Tourismo. V Kortrijku bol tento klasický zájazdový autobus, ktorý je vhodný aj pre diaľkovú dopravu, ocenený "Design Label" a "Safety Label".

Zájazdový autokar Setra S 516 HD ComfortClass s cenou za udržateľnosť
Podľa poroty tento dvojnápravový autokar stelesňuje nové trendy v zájazdovej autobusovej doprave. Cenu za udržateľnosť udeľoval taliansky časopis Autobus spolu s nemeckými časopismi Busfahrt a Mobilité Magazine z Francúzska. Porotu oslovil ekologický pohon Euro VI, ekonomická účinnosť a vynikajúci komfort. Od roku 2012 ponúka toto vozidlo radu Setra ComfortClass 500 maximálnu bezpečnosť vodičov a cestujúcich pomocou najmodernejších asistenčných systémov.

Foto: DAIMLER.
Foto: DAIMLER.
© BUSportál.