BUSWORLD 2017: Irizar i8 - najlepší z najlepších
Značka Irizar získala jedno z najprestížnejších európskych ocenení po prvýkrát vo svojej histórii.
Pondelok, 06. november 2017, olala
Súvisiace články:

BUSWORLD 2017 na BUSportále
IRIZAR i8 je víťazom ocenenia “Coach of the Year 2018”


Porota špecializovaných novinárov sa rozhodla udeliť cenu autokaru Irizar I8 za nespočetné množstvo prvkov, atribútov a vysokú pridanú hodnotu.
Ocenenie je uznaním veľkého strategického posunu, ktorý Irizar v posledných rokoch urobil, aby sa zaradil medzi najlepších európskych výrobcov.

Irizar i8 je premyslenou kombináciou dizajnu, technológie a udržateľnosti, ktorá ponúka výnimočný komfort vodičovi, sprievodcovi, cestujúcim a zároveň je zárukou prestíže pre svojich majiteľov. Je maximálnym vyjadrením kvality, bezpečnosti, ziskovosti, robustnosti a spoľahlivosti v sektore, vyznačuje sa silnou personalitou a vynikajúcim vizuálom.
Irizar i8 spolu s ostatnými autokarmi svojho radu je pilierom, na ktorom značka buduje svoje budúce vyhliadky v sektore diaľkovej a príležitostnej dopravy. Ako potvrdili mnohí zákazníci, ktorí majú vozidlá Irizar novej generácie vo svojej flotile, Irizar má v rámci Európy v súčasnosti najlepší sortiment autokarov.

Autokaru Irizar i8 priniesol víťazstvo výnimočný výkon a reakcie vozidla pri brzdení a akcelerácii v Euro Coach Teste pri testovaní jazdy na 30 km dlhej trase, kombinujúcej dvojprúdovú vozovku, aj vedľajšie cesty. Treba poznamenať, že toto prvenstvo je ešte o to dôležitejšie, pretože testované vozidlo malo 3 nápravy a 14 metrov a konkurovalo trom iným dvojnápravovým vozidlám s dĺžkou 12, ktoré sú podstatne ľahšie.

Treba zdôrazniť niektoré dôvody, ktoré doviedli Irizar i8 na víťazný stupeň. Je to jeho vonkajší a interiérový dizajn a bezkonkurenčné správanie pri prechádzaní zákrut. Vzhľadom na maximálnu kapacitu vozidla, zníženú spotrebu energie a minimálne úrovne vibrácií a hluku aj v ostrých zákrutách, sú environmentálne aspekty veľmi pozitívne. Pokiaľ ide o bezpečnosť, autokar je vybavený FULL LED svetlometmi, priekopníckymi systémami ako AEBS, LDW, TPTMS, ACC a v opcii DFT. Okrem toho spĺňa normu R 66.02.