BUSWORLD 2017: Daimler Buses so svojimi značkami Mercedes-Benz a Setra
© BUSportál.sk.
Ďalší
Okrem premiér zájazdových autokarov Mercedes-Benz Tourismo RHD a Setra TopClass S 531 DT to boli aj mestské premiéry vozidiel Mercedes-Benz Citaro hybrid a minibus Sprinter City 45.
Utorok, 31. október 2017, olala
Súvisiace články:Daimler Buses na Busworld Europe 2017 v Kortrijku v Belgicku predstavil:

• Za Mercedes-Benz to bola:
  • Svetová premiéra hybridného mestského autobusu Citaro,
  • Prvá verejná premiéra zájazdového autokaru Tourismo RHD high-decker
  • Premiéra Sprinter City 45 minibus

• Za značku Setra:
  • Premiéra autokaru Setra TopClass S 531 DT double-decker
  • Active Brake Assist 4: prvý aktívny asistenčný systém núdzového brzdenia na svete s detekciou chodcov pre zájazdové autokary

Toto všetko, a ešte aj niektoré už známe a osvedčené autobusy a autokary od Daimler Buses boli návštevníkom k dispozícii na Busworld 2017 v Kortrijku.

  • Svoju svetovú premiéru oslávil nový autobus Citaro hybrid. Mercedes-Benz vystavil štandardný 12-metrový model, pričom hybridný pohon bude k dispozícii s dieselovými motormi Euro 6, aj s plynovým variantom NGT. Ide o hybridnú technológiu, ktorá nie je viazaná len ku konkrétnemu modelu. Vďaka novému elektrohydraulickému riadeniu je podľa výrobcu možné dosiahnuť zníženie paliva až o 8,5 percent. Nový hybridný systém je kompaktný, nemá žiadny vplyv na vonkajšie rozmery ani na priestor pre cestujúcich. Jeho dodatočná hmotnosť je 156 kg. Výsledkom je štandardná špecifikácia Citaro hybrid s dieselovým motorom s kapacitou 105 cestujúcich pri hmotnosti 18 t a 159 cestujúcich pri kĺbovej verzii.
  • Ďalším debutom od Mercedes-Benz na veľtrhu bol nový zájazdový autokar Tourismo RHD high-decker, ktorý nahrádza svojho v Európe najpredávanejšieho predchodcu. Vďaka rozšírenej škále variantov a motorov sa Tourismo RHD vyznačuje širokým spektrom použitia pre pravidelné a diaľkové linky, kyvadlovú dopravu, výlety, či príležitostnú prevádzku na medzimestských linkách. Nové Tourismo RHD má vďaka svojej prepracovanej aerodynamike, v kombinácii s najnovšou generáciou motorov, spotrebu paliva zníženú až o sedem percent.
  • Ďalším novým prírastkom je variant minibusu Sprinter City 45 s ľavostranným riadením, predĺženým previsom s 13 sedadlami. Nízkopodlažný priestor medzi nápravami je pre maximálne deväť stojacich cestujúcich, invalidný vozík alebo detský kočík.
  • Setra: premiéra autokaru TopClass S 531 DT double-decker. Nová Setra S 531 DT double-decker z radu TopClass 500 sa vyznačuje vynikajúcou aerodynamikou, dajú sa očakávať nové rekordy v spotrebe paliva vo svojom segmente. V porovnaní s predchádzajúcim modelom klesá spotreba paliva o približne sedem až desať percent, samozrejme v závislosti od typu použitia. Nové vozidlo pokrýva celé spektrum využitia: zájazdová, pravidelná diaľková, medzimestská doprava, bistro autobusy. Interiér, s kompletne prebudovaným schodiskom a toaletou, ktorá je prístupná aj pre telesne postihnutých, pôsobí komfortne. Active Brake Assist 4 a Sideguard Assist (pomocná bočná ochrana) sa predstavili vo svetovej premiére v segmente autobusov a autokarov. Ide o systémy, ktoré ešte viac zvyšujú už teraz vysokú úroveň bezpečnosti.

© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.