Posledný Busworld Europe 2017 v Kortrijku sa ukázal ako najlepší ročník
24. ročník autobusového a autokarového veľtrhu pre profesionálov Busworld Europe 2017 privítal 376 vystavovateľov z 36 krajín a 37 241 návštevníkov zo 118 krajín.
Utorok, 31. október 2017, olala
BUSWORLD 2017 na BUSportále
Počas maratónu 34 tlačových konferencií sa tu predstavili viaceré premiéry s úžasnými show a prezentáciami. V Kortrijku boli prítomní zástupcovia viac ako 300 tlačových médií z 42 krajín.

V priestoroch Kortrijk Xpo boli zaparkované ukážkové vozidlá, pripravené na skúšobné jazdy. Cesty okolo Kortrijku boli zaplnené množstvom nových autobusov a autokarov.

Program sprievodných akcií sa ukázal ako veľmi úspešný. Množstvo účastníkov sa zúčastnilo ‘IRU & Busworld Academy International Coach Conference’, "India Day" a "Maďarskej VIP akcie". "UITP - Busworld International Bus Conference" bola úplne vypredaná, s počtom 450 delegátov.
Prezentácia kľúčových poznámok Petra Hinssena počas slávnostného otvorenia 19. októbra sa ukázala byť pre publikum veľmi zaujímavou. Zaujal svojou prezentáciou o "Dňoch zajtrajška" pre autobusový a autokarový priemysel.

Tri rôzne poroty na Busworld Awards Night oznámili svojich víťazov. Cenu "Sustainable Bus Awards 2018" vyhrala VDL Citea Slfa Electric, cenu "Sustainable Intercity Bus 2018" získalo Iveco Crossway LE Natural Power a cenu "Sustainable Coach 2018" získala Setra S 516 HD/2. Autokarom roku, čiže "Coach of the Year 2018" sa stal Irizar i8.

Dve veľké ocenenia v súťaži Busworld Awards získal autokar MAN Lion’s Coach v kategórii autokar a Mercedes-Benz Citaro hybrid od Daimler Buses v kategórii autobusov. Okrem hlavných ocenení porota udelila aj desať štítkov excelentnosti ("Labels of Excellence"): Comfort Label pre Crealis od Iveco Bus a MAN Lion’s Coach; Design Label pre Mercedes-Benz Tourismo M/2 od Daimler Buses, Neocity od BMC a MAN Lion’s Coach; Safety Label pre Tourismo M/2 a Citaro hybrid od Daimler Buses; Ecology Label pre VDL Citea SLF-120 Electric a Youtong E12, no a nakoniec Innovation Label pre Aptis od Alstom/NTL.

Posledné vydanie Busworldu v Kortrijku je ukončené a tím organizátorov Busworldu môže začať s prípravami na ďalší v Bruseli od 18. do 23. októbra 2019. Viacerí vystavovatelia už teraz prejavili záujem o rezerváciu stánku, ale budú však musieť byť zatiaľ trpezliví. Nový plán plochy výstaviska bude pripravený najneskôr do 1. mája 2018. V tom okamihu bude otvorený aj predaj výstavných plôch a všetci vystavovatelia budú o tom informovaní.

TS: busworld