Busworld 2017: Nová verzia Volvo 7900 Electric, aj špeciálna 'Kortrijk edition'
© BUSportál.sk.
Ďalší
Volvo Buses predstavilo novú verziu elektrického autobusu Volvo 7900 Electric s dlhším dojazdom a flexibilitou, aj zájazdové autokary Volvo 9900 a Volvo 9700 v špeciálnej edícii pre Busworld Kortrijk.
Štvrtok, 02. november 2017, olala
BUSWORLD 2017 na BUSportále

Elektromobilita, aktívna bezpečnosť a mysliaci autobus, ako najnovšia verzia z celoelektrickej ponuky Volvo Buses - Volvo 7900 Electric spolu s nabíjacím systémom OppCharge.

V porovnaní s predchádzajúcim modelom bola značne zvýšená najmä kapacita batérií. Pre nový autobus Volvo 7900 Electric sú k dispozícii varianty 150, 200 a 250 kWh. Znamená to, že autobus môže jazdiť medzi nabíjaním oveľa dlhšie, jeho využitie počas celého dňa je efektívnejšie.

Volvo Buses rozšírilo aj ponuku možností nabíjania batérií. Rovnako ako pred tým, batérie aj v novom vozidle Volvo 7900 Electric sa môžu rýchlo nabíjať na koncových zastávkach prostredníctvom otvoreného a konkurenčne neutrálneho rozhrania OppCharge. Teraz sa však môžu nabíjať aj káblom, v súlade s európskou normou CCS pre nabíjanie elektrických vozidiel z rozvodnej siete.

Nový Volvo 7900 Electric sa predstavil a uviedol na trh práve v Kortrijku, očakáva sa, že prvé modely elektrických autobusov Volvo novej generácie začnú jazdiť koncom roka 2018.

Na veľtrhu Busworld Volvo Buses predstaví tiež celý rad riešení pre aktívnu bezpečnosť a autonómnu prevádzku mestských autobusov, aj diaľkových modelov. Simulátor "mysliaceho autobusu", ktorý umožnil návštevníkom vyskúšať, ako v reálnych situáciách pracuje Volvo Dynamic Steering (VDS), systém detekcie chodcov a cyklistov, Bus Stop Docking Concept a iných riešení.

Volvo Buses v Kortrijku predstavilo aj zájazdové autokary v špeciálnej verzii 'Kortrijk edition'. Boli to špeciálne luxusne navrhnuté verzie zájazdových autokarov Volvo 9900 a Volvo 9700.

"Po 45 rokoch otvoril Busworld v Kortrijku svoje brány tento rok naposledy. Túto zvláštnu udalosť a obrovský význam veľtrhu ako miesta stretnutí s našimi zákazníkmi, chceme zdôrazniť niečím výnimočným," povedal Stefan Guttman, viceprezident pre európsky obchodný rozvoj Volvo Buses.

V kategórii "Kortrijk Edition" majú obidva autokary Volvo 9900, aj Volvo 9700, okrem vysokej úrovne komfortu aj viacero jedinečných interiérových aj exteriérových prvkov, špeciálne navrhnuté čalúnenie sedadiel, kožou obložené úchyty, podvozok s automatickou reguláciou výšky a systémom Volvo I-See pre úsporu paliva.

Komplexné bezpečnostné vybavenie zahŕňa funkcie ako kamera na odkrytie "mŕtveho bodu", Volvo Dynamic Steering, Lane Keeping Support, Adaptive Cruise Control, Collision Warning s Emergency Braking, Knee Impact Protection, Front Impact Protection, Front Under-run Protection System a extra dodatočné osvetlenie pre dobrý výhľad a viditeľnosť.

Autokary Volvo 9900 Kortrijk Edition a Volvo 9700 Kortrijk Edition budú vyrobené len v 10 kusoch a budú k dispozícii na všetkých trhoch v celej Európe. Predaj sa začal 20. októbra a bude pokračovať až do konca roka.

© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.