BUSWORLD 2017: Nový Evadys od Iveco Bus
© BUSportál.sk.
Ďalší
Iveco Bus predstavilo v premiére novú verziu Evadysu, ktorá je vhodná pre kratšie zájazdy a výlety. Ponúka dokonalú ovládateľnosť a pôžitok z komfortnej jazdy.

Utorok, 07. november 2017, olala
BUSWORLD 2017 na BUSportále
Nový Evadys zo závodu Iveco Bus vo Vysokom Mýte je ideálny pre cesty s častými zastávkami, pre ktoré sú klasické zájazdové autobusy menej vhodné, ale ktoré sú dosť dlhé na to, aby vyžadovali vysoký výkon a komfort pre cestujúcich. Evadys patrí do luxusného segmentu medzimestských, resp. zájazdových autobusov, ktoré ponúkajú vysoký výkon, komfort a veľký batožinový priestor.

Evadys má rovnaké rozmery ako Crossway: dve dĺžky (12 m a 12,96 m), šírku 2,55 m a výšku 3,46 m (vrátane klimatizácie), aj rovnaké prednosti, ako je ovládateľnosť, ergonómia pracoviska vodiča, systémy aktívnej a pasívnej bezpečnosti (ABS, ASR, ESP, LDWS, R66.02) a spoľahlivosť. Ponúka vyšší komfort s vylepšenou aerodynamikou a dvojhmotovým zotrvačníkom pre zníženie hlučnosti a vibrácií.

Silnejší a univerzálnejší motor nového Evadysu vychádza z verzie Cursor 9 s výkonom 400 HP, je k dispozícii s mechanickou, robotizovanou či automatickou prevodovkou.
Podlaha je zdvihnutá do výšky 1 142 mm nad zemou, Evadys sa nachádza medzi medzimestským Crosswayom s normálnou výškou podlahy (860 mm) a zájazdovým autokarom Magelys HD so zvýšenou podlahou (1 400 mm ).

Priestor pre batožinu je v Evadyse v priemere o 3 m3 väčší ako v Crosswayoch. Jeho dvere sa otvárajú na báze pantografu, sú ovládané centrálnym zamykaním.

Evadys je vybavený motorom Cursor 9 s výkonom 400 HP, t.j. s rovnakým výkonom ako v Magelyse. Exkluzívna technológia HI-SCR, bez recirkulácie výfukových plynov (EGR), aj bez rizikovej regenerácie filtra pevných častíc za vysokých teplôt, maximalizuje výkon motora, pritom však znižuje škodlivé emisie a prispieva k zlepšeniu životného prostredia.

Na veľtrhu Busworld IVECO BUS predstavilo verziu, ktorá je vhodná predovšetkým pre zájazdové cesty na kratšie vzdialenosti a výlety. S dĺžkou 12,10 m a jednoduchými strednými dverami má Evadys kapacitu pre 46 cestujúcich (+ sprievodca + vodiča), je vybavený kuchynkou, aj WC. V Evadyse sú použité nové sedadlá, spĺňajúce normu 3 * GBK, ktorá zaisťuje rozostup medzi sedadlami 750 mm a tým pádom väčšie pohodlie. Vozidlo s motorom s výkonom 400 HP a novou 12-stupňovou robotizovanou prevodovkou ZF TraXon ponúka mimoriadny jazdný komfort pre cestujúcich, aj vodičov. Celková kapacita priestoru pre batožinu je cca 9,5 m3. Vozidlo je tiež vybavené Wi-Fi pripojením a USB zásuvkami pri každom rade sedadiel.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.