Scania na veľtrhu Czechbus 2017
Scania predstaví svoje najnovšie modely pre mestskú, prímestskú a diaľkovú dopravu. Pripravuje sa aj jedna premiéra.
Pondelok, 06. november 2017, olala
Švédsky výrobca nákladných vozidiel a autobusov Scania predstaví hneď štyri modely. V pravom krídle Priemyselného paláca, kde tiež bude 21. novembra o 13:00 hod. slávnostné zahájenie, sa môžete pozrieť na modely Scania Citywide Suburban a Scania Interlink HD. Pred vchodom do Priemyslového paláca bude mať Scania ďalšie dve vozidlá - model Scania Irizar i6s a Scania Touring HD.


Scania Citywide Suburban LE ponúka veľmi variabilné riešenia. Tento autobus (rovnako ako Interlink HD) môže byť postavený v dĺžkach od 11 do 15 m vždy po 20 cm. Deväťlitrový vznetový motor je schopný spaľovať až 100% bionaftu. Vozidlo je okrem iného vybavené individuálnym osvetlením a výduchmi klimatizácie pre každé sedadlo, bezpečnostnými pásmi, otočným sedadlom vodiča, bezpečnostnou kabínou, integrovanou rampou a miestom pre invalidný vozík.

Scania Interlink HD je najluxusnejšou verziou z rodiny Interlink. Tento model je vybavený luxusnými koženými sedadlami. Pri svojich kompaktných rozmeroch vyniká veľkosťou batožinového priestoru. Cestujúci majú k dispozícii pohodlné sedadlá so sklápacími stolíkmi, sieťkami na noviny, aj opierkami na nohy. V interiéri sa nachádzajú dva veľké 19" monitory a audio/video systém Bosch Professional Line III. Komfort vylepšuje dvojité zasklenie.

Model Scania Irizar i6s bude v Českej republike predstavený úplne prvýkrát. Ide o nový model od španielskeho výrobcu autobusových nadstavieb Irizar, ktorý je postavený na podvozku Scania. Táto kombinácia je u zákazníkov veľmi obľúbená. Luxusný autokar, ktorý meria 14 metrov, má natáčaciu zadnú nápravu a jeho kapacita je až 61 cestujúcich. Podlaha priestoru pre cestujúcich má drevený dekor a k vysokému komfortu prispievajú pohodlné sedadlá, výsuvné do uličky. Vozidlo je poháňané 13-litrovým radovým 6 valcovým motorom Scania s výkonom 450 k. Dlhý dojazd zabezpečuje nádrž na 700 litrov nafty.

Scania Touring HD si u českých, aj slovenských zákazníkov získava stále väčšiu obľubu. Autobus je vybavený populárnymi komfortnými sedadlami KIEL Avance 1020. Scania Touring HD zákazníkom poskytuje bezkonkurenčný pomer cena/výkon.

TS: scania.cz
Scania Citywide Suburban LE.
Scania Interlink HD je najluxusnejšou verziou z rodiny Interlink.
Scania Irizar i6s - nový model od španielskeho nadstavbára Irizar na podvozku Scania.
Scania Touring HD.