BUSWORLD 2017: Rošero s najnovším modelom elektrobusu
© BUSportál.sk.
Ďalší
S výrobcom ROŠERO zo Spišskej Novej Vsi sa vraciame sa k Busworldu, ktorý sa na veľtrhu predstavil s dvomi verziami midibusov. Okrem elektrického minibusu First FCLEI Low Entry to bola aj predĺžená verzia midibusu First FLHI pre zájazdovú dopravu.
Pondelok, 11. december 2017, olala
Zájazdový midibus First FLHI XL a mestský midibus First FCLEI Electric Low Entry, obidva na podvozku IVECO Daily 70C.

Mestský midibus First FCLEI Low Entry Electric

Je vozidlom s celkovou hmotnosťou 7 200 kg, s dĺžkou 7,99 m, šírkou 2,35 m a výškou 3,092m. Vozidlo ponúka priestor pre 25 cestujúcich, aj invalidné vozíky.

Podlaha v prednej časti vozidla je znížená, vybavená manuálnou rampou pre uľahčenie nástupu invalidných vozíkov. Predné aj zadné dvere sú elektrické, predné dvojkrídlové, zadné jednokrídlové. Vozidlo je vybavené nezávislým kúrením s konvektormi v priestore pre cestujúcich, dvomi strešnými oknami a ventilátormi. V rámci opcie je možné vozidlo vybaviť klimatizáciou a informačnými systémami rôznych európskych značiek.

Vystavené vozidlo, určené pre holandský trh je vybavené elektrickým motorom s výkonom 100 kW. Doba nabíjania NMC batérií trvá 8 hodín, dojazd predstavuje 220 km. Zájazdový midibus First FLHI XL (Travel)

Je o takmer pol metra predĺženou verziou midibusu First FLHI. Vozidlo s celkovou hmotnosťou 7 200 kg, s dĺžkou 8,490 m, šírkou 2,35 m, výškou 3,092 m ponúka priestor pre 27 +1 +1 miest na sedenie.

Vozidlo je vybavené 15,5 kW klimatizáciou, umiestnenou na streche vozidla, nezávislým kúrením, rozvedeným konvektormi v priestore pre cestujúcich, dvomi strešnými oknami a ventilátormi. Čelné okno je dvojvrstvové, panoramatické, okno vodiča s elektrickým ohrevom, bočné sklá sú dvojité, tónované. Predné dvere pre nástup sú elektrický ovládané, zadné-núdzové, ovládané mechanicky. Luxusné sedadlá sú vybavené polohovateľnými operadlami, aj s výsuvom. Bočné steny a strop sú izolované a odhlučnené. Samozrejmosťou je autorádio/CD/MP3, čítacie lampy a reproduktory v servis setoch. Ako voliteľnú výbavu si môžu zákazníci objednať LCD monitor, DVD prehrávač, chladničku, kuchynku, kávovar, WC a ďalšiu pestrú opcionálnu výbavu.

ROŠERO, s.r.o. vyrába midibusy na podvozkoch Iveco Daily, s celkovou obsaditeľnosťou od 22 do 36 miest, vhodné pre každý typ prepravy - mestské, prímestské i diaľkové v rôznych interiérových prevedeniach.

© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.