Solaris dodá do Krakova 38 nových kĺbových autobusov
V pondelok 6. novembra predstavenstvo MPK Krakov, zástupcovia konzorcia firiem Solaris Bus & Coach SA a Millenium Leasing Sp. s o.o., za prítomnosti primátora Krakova podpísali zmluvu na dodávku 38 nových kĺbových autobusov vo forme finančného leasingu.
Streda, 08. november 2017, olala
Víťazné konzorcium na financovanie nových autobusov navrhlo sumu viac ako 75 mil. zł. Od momentu podpísania zmluvy bude mať výrobca na dokončenie objednávky do Krakova 7 mesiacov. To znamená, že obyvatelia Krakova a turisti budú môcť nové autobusy využívať už v júni budúceho roka.

Každý z 38 nových autobusov bude vybavený motorom, ktorý spĺňa najvyššie európske environmentálne normy Euro 6. Vozidlá budú vybavené klimatizáciou, automatom na výdaj cestovných lístkov s možnosťou platby mincami aj kartou, monitorovacím, aj moderným informačným systémom pre cestujúcich. Na nabíjanie smartfónov to budú tiež porty USB.

MPK plánuje ešte v tomto roku riešiť výberové konania na dodávku ďalších viac ako 100 autobusov, vrátane 12 hybridných autobusov. Vďaka tomu v budúcom roku z krakovských ulíc zmiznú všetky autobusy s motormi nižšej normy ako Euro 5.

Solaris Bus & Coach SA