Nič iné neplatí ... CZECHBUS 2017 BUDE!
Určite úsilie o senzáciu, možno zvedavosť alebo aj škodoradosť. To, ale aj iné veci môžu stať za "zaručenými" informáciami, že vraj tohtoročný CZECHBUS nebude.
Utorok, 07. november 2017, olala
Napriek nepriazni osudu, či skôr počasia je nutné konštatovať: 7. ročník veľtrhu autobusov, hromadnej dopravy, garážovej a servisnej techniky CZECHBUS sa uskutoční v pôvodnom termíne, teda od utorka 21. do štvrtka 23. 11. 2017.

Áno, ničivá víchrica (nárazy s rýchlosťou vetra až 180 km/hod.) v nedeľu 29. októbra dokonale "rozobrala" strechu Strednej haly Priemyselného paláca Výstaviska v Holešoviciach. Tento výstavný priestor je teraz na niekoľko mesiacov uzatvorený a stále prebiehajú práce na likvidácii zvyškov strechy.

Pretože sanačné práce potrvajú až do 11. novembra, nebolo možné uskutočniť pôvodný zámer organizátora INCHEBA EXPO Praha, teda stavbu náhradnej montovanej haly pred Palácom. Vďaka obrovskému pochopeniu vystavovateľov sa však podarilo takmer nemožné - až na pár výnimiek (konkrétne dvoch), presunúť všetky firmy zo Strednej haly do Ľavého krídla. V tomto priestore teda bude naozaj plno - a okrem klasických expozícií tu bude vystavených aj dvadsať autobusov.

Tohtoročný veľtrh totiž bude v mnohom výnimočný. Predstaví sa veľké množstvo noviniek a premiér. A stále pribúdajú vystavovatelia. Najaktuálnejšou premiérou je prezentácia aktívneho dopravcu, spoločnosti FLIX Bus, ktorá bude v Ľavom krídle bude prezentovať linkový autobus SETRA s dĺžkou viac ako 13 m a na voľnej ploche pred Palácom hneď dvoch poschodových krásavcov - Van Hool a SETRA.

Aktuálne informácie priebežne na www.czechbus.eu