BUSWORLD 2017: Vodíkový autobus URSUS City Smile
Na veľtrhu to bol druhý autobus, vybavený vodíkovými palivovými článkami HyMove. Poľský výrobca autobusov Ursus Bus vyvinul autobus v spolupráci s holandským výrobcom palivových článkov.
Štvrtok, 09. november 2017, olala
BUSWORLD 2017 na BUSportále

Ursus pridal do svojho výrobného sortimentu autobus Ursus City Smile Fuel Cell, ktorý je pripravený na výrobu. Autobus s vodíkovým pohonom a najnovším dizajnom je ekologický a spája výhody dieselových a elektrických vozidiel.

Dvojica efektívnych modulov palivových článkov čerpá vodík na automatické nabitie hlavných batérií z nádrží, umiestnených na streche autobusu. Zabezpečuje dojazd minimálne 450 kilometrov a celodennú prevádzku autobusu bez nabíjania, alebo doplnenia paliva (trvá to asi len desať minút). Vďaka tichému chodu palivových článkov je zachovaný komfort vozidla, čiže nízka hlučnosť a vibrácie, aj vynikajúca plynulosť jazdy.

Vodíkový autobus Ursus je ekologické riešenie pre mestskú dopravu, pretože okrem nulových emisií nevyžaduje sady ťažkých a drahých batérií. Kompaktná batéria je dostatočná.

Ursus Bus sa nachádza v poľskom meste Lublin. Ursus Bus je nová spoločnosť, ktorá kombinuje a využíva skúsenosti obidvoch svojich materských spoločností: Ursus S.A. a AMZ-Kutno S.A.

busworld.org