CZECHBUS 2017: Stretnutie majstrov renovácií
Atraktívny a originálny workshop, venovaný záchrane technických kultúrnych pamiatok - tento rok posledný deň veľtrhu 23. novembra 2017.
Pondelok, 13. november 2017, olala
Vo štvrtok 23. novembra bude Veľká konferenčná sála hostiť všetkých tých, ktorí majú radi historické autobusy, električky, trolejbusy aj dráhové vozidlá.

Pod patronátom Združenia dopravných podnikov ČR a veľtrhu CZECHBUS sa Stretnutie majstrov renovácií tento rok uskutoční už po tretíkrát.

V rámci konferencie prebehnú prezentácie renovovaných vozidiel rôznych druhov slovom, aj obrazom. Nielen autobusov, ale budú zastúpené aj historické električky, trolejbusy a dokonca aj železničné vozidlá. Záujemcovia sa dozvedia o histórii týchto vozidiel, v akom stave sa nachádzali pred začatím renovácie, ako renovácia prebiehala a ako sú vozidlá v súčasnosti využívané.
Bohužiaľ, vzhľadom na následky nedávnej víchrice niektoré vozidlá nebudú môcť byť vystavené.

S prezentáciami renovovaných vozidiel sa tento rok predstavia:
  • 1. Muzeum MHD DP Praha s novým prírastkom do zbierky vozidiel - CITY BUS RENAULT KAROSA.

  • 2. Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. a jeho vzorne renovovaná električka 6MT.

  • 3. Dopravní podnik Ostrava, a.s. a trolejbus 9 Tr z jeho druhej najväčšej zbierky historických vozidiel MHD v ČR.

  • 4. Pán Alois Koutek, majiteľ významnej zbierky historických autobusov bude prezentovať ťahač Š 706 RTTN s osobným návesom Karosa NO 80.

  • 5. Dopravní podnik Města Brna, a.s. zakladá vlastnú zbierku historických vozidiel a jej pilierom iste bude aj prezentovaná električka T2.

  • 6. A keďže sa už stalo zvykom prezentovať v rámci tohto workshopu aj niektoré historické železničné vozidlo, príležitosť k prezentácii svojej záslužnej činnosti bude mať aj občianske združenie Výtopna Zlíchov.

czechbus.eu