CZECHBUS 2017: IVECO BUS s českými premiérami tohtoročných noviniek
© BUSportál.sk.
Ďalší
IVECO BUS predstavil nové modely, ktoré rozširujú rad mestských, medzimestských a zájazdových autobusov.
Pondelok, 27. november 2017, olala
Autobusy IVECO jazdia v 28 krajinách Európy (pokiaľ hovoríme o vozidlách nad 3,5 tony). Značka je číslom jedna vo Francúzsku, Taliansku a Slovensku, číslo dva v rámci celej Európy. IVECO BUS ako domáci výrobca sa ako zvyčajne prezentoval s najväčšou expozíciou, aj počtom vystavených vozidiel. Vo vnútornej expozícii sa predstavili novinky z Kortrijku, ktoré v Prahe oslávili svoju českú premiéru: dvanásťmetrový Crossway Low Entry Natural Power, 14,5 metrový Crossway Low Entry a minibus Daily Blue Power Electric.
Na vonkajšej ploche IVECO BUS vystavilo osem vozidiel, taktiež vrátane jednej premiéry, a to zájazdového Evadysu. Ďalej to boli dvanásťmetrové vozidlá Urbanway Hybrid, mestský Crossway Low Entry City, a Crossway Low Entry Line. Ale tiež Magelys - víťaz ocenenia Coach of the Year 2016 a dva minibusy Daily 65 a Daily 70 Low Entry.
Českú výstavnú premiéru oslávil autobus IVECO Crossway Low Entry Natural Power, zámerom koncepcie ktorého je čo najlepšie uspokojenie požiadaviek mestskej a medzimestskej dopravy a splnenie nárokov ekologicky šetrnej prevádzky.
Verzia Natural Power využíva pre pohon kombináciu zemného plynu a biometánu. Ide o riešenie, ktoré znižuje emisie pevných častíc takmer na nulu a emisií oxidu dusíka o viac ako tretinu. Na polovicu je tiež znížená jeho hlučnosť.

Ďalším novým vozidlom, predstaveným aj na českom trhu, bol trojnápravový Crossway Low Entry s dĺžkou 14,5 m. Je k dispozícii s dvomi, alebo tromi dverami, vďaka svojej prepravnej kapacite je optimálny pre vysoko frekventované prímestské a medzimestské trasy.

Treťou novinkou na vonkajšej expozícii to bol model Evadys v novej zájazdovej verzii, vhodnej pre kratšie zájazdy a výlety, ktorý však dokáže uspokojiť aj dopyt po vozidlách pre regionálne a celoštátne trasy. Je ideálny pre linky s častými zastávkami, pre ktoré sú klasické turistické autobusy menej vhodné, ale ktoré sú zároveň dosť dlhé na to, aby vyžadovali vysoký výkon a komfort pre cestujúcich.
Evadys patrí do luxusného segmentu medzimestských/zájazdových autobusov, ktoré ponúkajú vysoký výkon, komfort a veľkú kapacitu priestoru pre batožinu. Tento model, vyrábaný v závode vo Vysokom Mýte, dopĺňa rad turistických autobusov IVECO BUS ako medzičlánok medzi modelmi Crossway a Magelys.

Nový ekologický rad minibusov BLUE POWER, zahŕňa minibusy Daily Hi-Matic Natural Power a minibus Daily Electric, ktorý bol ďalšou českou premiérou v stánku IVECO BUS. Minibus Daily Electric bol do predaja uvedený roku 2009 a odvtedy je priebežne vylepšovaný. Je typický svojou efektívnosťou, univerzálnosťou a šetrnosťou k životnému prostrediu, k čomu patria aj 100% recyklovateľné akumulátory. Je ideálny pre mestské centrá a kyvadlovú dopravu. Má dojazd 110, alebo 160 km s dvomi, alebo tromi sodíkovo-niklovými akumulátormi s vysokou hustotou, v kombinácii s ultrakapacitormi s vysokým výkonom, ktoré zlepšujú výkon vozidla a životnosť akumulátorov.
Systém regeneratívneho brzdenia využíva kinetickú energiu a premieňa ju na elektrinu pre dobíjanie akumulátorov. Flexibilný režim dobíjania, patentovaný spoločnosťou Iveco, umožňuje pomocou elektrickej zásuvky a jednej zástrčky dobiť akumulátory do 24 hodín pri dobíjaní doma, do 10 hodín v súkromných alebo verejných dobíjacích staniciach, alebo do 2 hodín pri rýchlom dobíjaní vo verejných staniciach.

© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.