CZECHBUS 2017: Scania s dvomi vozidlami - Citywide Suburban a Interlink HD
© BUSportál.sk.
Ďalší
Na vonkajšej ploche to boli dva autobusy - novinka Scania Irizar i6s a Scania Touring HD.
Štvrtok, 30. november 2017, olala
Scania Interlink HD je najluxusnejšou verziou z rodiny Interlink. Vystavený model s dĺžkou 13 metrov a kapacitou sedadiel pre 51 cestujúcich aj napriek svojim kompaktným rozmerom vyniká objemom batožinového priestoru. Cestujúci majú k dispozícii pohodlné sedadlá so sklápacími stolíkmi, sieťkami na noviny, aj opierkami na nohy. V interiéri sa nachádzajú dva veľké 19" monitory a audio/video systém Bosch Professional Line III. Komfort vylepšuje dvojité zasklenie. Autobus poháňa 6-valcový naftový motor Scania s objemom 13 l a výkonom 410 hp (302kW) pri 1900 ot./min.

Scania Citywide Suburban LE ponúka veľmi variabilné riešenia. Scania predstavila vozidlo vo farbách ČSAD Havířov s dĺžkou 12 metrov, s kapacitou 29 sedadiel (vrátane štyroch sklopných) a priestorom pre invalidný vozík. Tento autobus (rovnako ako Interlink HD) môže byť vo všeobecnosti vyrobený v dĺžkach od 11 do 15 m vždy po 20 cm. Deväťlitrový vznetový motor je schopný spaľovať až 100% bionaftu. Vozidlo je okrem iného vybavené individuálnym osvetlením a výduchmi klimatizácie pre každé sedadlo, bezpečnostnými pásmi, otočným sedadlom vodiča, bezpečnostnou kabínou, integrovanou rampou a miestom pre invalidný vozík.

Na vonkajšej ploche Scania vystavila dve vozidlá:

Model Scania Irizar i6s, ktorý bol v Českej republike predstavený úplne prvýkrát. Jedná sa o nový model španielskeho výrobcu autobusových nadstavieb Irizar, ktorý je postavený na podvozku Scania. Táto kombinácia je u zákazníkov veľmi obľúbená. Luxusný autokar, s dĺžkou 14 metrov, má natáčaciu zadnú nápravu a jeho kapacita je až 61 cestujúcich. Podlaha priestoru pre cestujúcich má drevený dekor a k vysokému komfortu prispievajú pohodlné sedadlá, výsuvné do uličky. Vozidlo je poháňané 13-litrovým radovým 6 valcovým motorom Scania s výkonom 450 k. Dlhý dojazd zabezpečuje nádrž na 700 litrov nafty.

Scania Touring HD si u českých, aj slovenských zákazníkov získava stále väčšiu obľubu. Autobus je vybavený populárnymi komfortnými sedadlami KIEL Avance 1020. Scania Touring HD zákazníkom poskytuje bezkonkurenčný pomer cena/výkon.

© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.