Vianočná električka sa premenila na Perníkovú chalúpku
Zdroj: Bratislava24.sk.
Ďalší
Dopravný podnik Bratislava už po 7. krát vypravuje do ulíc historického centra Bratislavy Vianočnú električku. Sezónu zahájila Mikulášskou jazdou 6. decembra 2017 a previezť sa ňou budete môcť až do 30. decembra 2017. Pre všetkých bude jazdiť zadarmo.
Štvrtok, 07. december 2017, olala
„Hlavné mesto v spolupráci s dopravným podnikom aj tento rok pripravilo pre ľudí obľúbenú Vianočnú električku. Verím, že jazda v nej bude príjemným zážitkom pre čo najviac Bratislavčanov a návštevníkov nášho mesta,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Vianočná električka tvorí už neodmysliteľnú súčasť Vianoc v Bratislave, tento rok sa bude niesť v duchu rozprávky Perníková chalúpka. Tohtoročnou novinkou je aj krásne vyzdobená zastávka SND, ktorá je stanoviskom našej Vianočnej električky. Prvú jej jazdu spríjemnil už tradične Mikuláš, ktorému asistovala ježibaba. Deti sa však obávať nemuseli, pokiaľ poslúchali, obdarovala ich spolu s Mikulášom sladkosťou a malým darčekom.

„Sme radi, že aj my prispejeme našou vysvietenou električkou k vianočnej atmosfére, ktorá už dýcha z celého mesta. Pozývame všetkých, nastúpte a vychutnajte si tento magický čas,“ povedal riaditeľ úseku obchodu a strategického rozvoja a člen predstavenstva DPB, a.s. Alexander Sako.

Perníkmi olepená električka bude jazdiť pre verejnosť zadarmo od 6. do 30. decembra 2017 v čase od 16.00 do 20.00, kedy vyrazí vždy na svoju poslednú okružnú jazdu (s výnimkou sviatkov 24. a 25. decembra, vtedy premávať nebude). Nakoľko aj naše historické vozidlá potrebujú prejsť svojou údržbou, aby vám mohli špeciálnymi nostalgickými jazdami vytvárať krásne zážitky, DPB, a.s. sa rozhodol tento rok nahradiť jazdy Adventnej električky celodennou výpravou Vianočnej električky a to aj počas víkendov.
Počas sobôt a nedieľ v decembri 2017 teda bude jazdiť Vianočná električka už od 10.00 do 20.00 (t.j. 9. - 10. 12., 16. - 17. 12., 23. 12. a 30. 12.).

Aj tento rok sa môžu cestujúci tešiť na príjemne zariadený interiér vozidla, tentokrát v štýle Perníkovej chalúpky. Počas jazdy si budú môcť zanôtiť melódie vianočných kolied, ktoré sa budú ozývať aj z externých reproduktorov. A na zvedavé otázky tých najmenších budú pripravení profesionálni sprievodcovia podniku, ktorí zasvätia detičky do tajov a histórie našich vozidiel. Na vyzdobení Vianočnej električky T6A5 z roku 1991 pracovalo 7 zamestnancov spolu 150 hodín. Na osvetlenie sa použilo 30 svetelných reťazí v celkovej dĺžke 672 metrov, električku tak rozžiari až 2680 svetielok, z toho 560 je v interiéri ako hviezdne nebo. Ozdobné girlandy majú 37 metrov. Na uchytenie bolo použitých 1350 samolepiacich úchytiek a 1500 viazacích pásiek.

DPB, a.s. tento rok opäť poskytol Vianočnú električku na prezentáciu neziskovým organizáciám a školám, tie vo vozidle môžete stretnúť hlavne počas víkendových jázd. A keďže chceme, aby sa blížiaca atmosféra niesla v celom meste, na každej električkovej radiále bude jazdiť jedno vozidlo vyzdobené svetelnými reťazami.

"Perníková chalúpka" bude jazdiť v polhodinových intervaloch po trase: SND - Námestie SNP - Kapucínska – Tunel - Most SNP – SND.

BUSportál informovala: Mgr. Adriana Volfová, hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava, a.s.
Zdroj: DPB.
Zdroj: DPB.