ARRIVA rozšíri a zefektívni ponuku spojov pre cestujúcich na Orave a Liptove
Nové cestovné poriadky platné od nedele 10. decembra prinesú cestujúcim na Orave a Liptove viacero pozitívnych zmien. Jednou z nich je aj rozšírenie ponuky spojov z Ružomberka do priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne, po novom budú jazdiť každý deň.
Piatok, 08. december 2017, olala
ARRIVA Liorbus podporuje prepojenie autobusovej a vlakovej verejnej dopravy. „V rámci zostavovania nových cestovných poriadkov sme napríklad iba v prevádzkovej oblasti Ružomberok zrealizovali 37 zmien, 19 z nich z dôvodu lepšej nadväznosti s vlakmi, autobusmi alebo MHD. Ďalších 10 spojov sme posunuli kvôli žiakom dochádzajúcim do škôl a cestujúcim za prácou,“ povedal Radoslav Salák, dopravný riaditeľ ARRIVA Liorbus.

Ružomberok
Na základe žiadostí cestujúcich v Dolnom Kubíne boli upravené spoje na linke Ružomberok – Dolný Kubín. Po novom pôjde ranný spoj z priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne do Ružomberka o 6 minút neskôr, s odchodom o 6:10. Autobus z Ružomberka do priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne vyrazí denne o 13:00, a to nielen v pracovné dni, ako tomu bolo doposiaľ. Každý deň bude jazdiť aj spiatočný spoj z priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne do Ružomberka s odchodom o 14:15. Večerný autobus z Ružomberka pôjde o 10 minút skôr, s odchodom o 21:00.
Zmena sa dotkne aj spojenia na linke do Liptovskej Lúžnej s odchodom z Ružomberka o 14:50. To bude po novom premávať vo všetky pracovné dni, nielen počas školského vyučovania. Naopak, spoj z Ružomberka do Liptovskej Lúžnej s odchodom o 15:20 nebude premávať počas letných prázdnin.
„Spoj do Liptovskej Lúžnej bude odchádzať z Ružomberka vo štvrtok a piatok o 20:40, počas ostatných pracovných dní o 20:20. Vďaka tejto zmene budú mať študenti a cestujúci za prácou lepšiu možnosť dochádzania domov,“ doplnil R. Salák.

Námestovo
Na podnet Dopravného inšpektorátu OR PZ v Dolnom Kubíne bola zrušená zastávka Námestovo Servis. Zároveň došlo k zrušeniu nevyužívaných spojov 24 a 55 na linke 507411. Spoje 12 a 13 na linke 507402 budú podľa nového cestovného poriadku predĺžené až po obec Zákamenné. „Zaujímavosťou je, že pre dosiahnutie zefektívnenia a zreálnenia jazdných dôb na nácestných zastávkach sme v tejto prevádzke vykonali približne 150 časových úprav a zmien,“ povedal R. Salák.

Trstená
V rámci hornej Oravy sme realizovali zmeny aj v dopravnej prevádzke Trstená. Spoj 510408/ 19 na trase Trstená – Zuberec s odchodom 15:08 z Trstenej bude po novom premávať celoročne len v úseku Trstená – Nižná a spojenie 510408/37 na trase Trstená – Nižná s odchodom 15:39 bude jazdiť na trase Trstená – Zuberec celoročne. Cestujúci na linke Trstená – Zuberec budú mať možnosť prestúpiť v Podbieli na prípoj z Dolného Kubína.
Spoje 510413/11 a 6, ktoré premávajú počas letných prázdnin na trase Trstená – Zuberec – Liptovský Mikuláš a späť budú v roku 2018 obsluhovať trasu Trstená – Vitanová – Oravice – Zuberec – Liptovský Mikuláš a späť, čím sa zabezpečí pripojenie Oravíc na rýchliky v Liptovskom Mikuláši. Dopravca zároveň zaistí prípoje v Zuberci smerom do Nižnej a Tvrdošína.

Dopravný riaditeľ ARRIVA Liorbus poďakoval primátorom, starostom, vedúcim odborov dopravy, vodičom a všetkým cestujúcim a dodal: „Ďakujeme aj tým, ktorí nám poslali podnety smerujúce k skvalitneniu poskytovaných služieb našej spoločnosti.“

Nové cestovné poriadky mestskej a prímestskej autobusovej dopravy si môžu cestujúci zakúpiť na predajných miestach.

TS: ARRIVA