CZECHBUS 2017: Vozidlové systémy Herman
© BUSportál.sk.
Ďalší
Stánok spoločnosti Herman na tradičnom mieste s expozíciou komplexného systému vozidiel spoločne s výstavou nových typov zastávkových označníkov.
Štvrtok, 14. december 2017, olala
Firma HERMANprezentovala viaceré inovácie zo svojho širokého portfólia informačných, odbavovacích, komunikačných a riadiacich systémov pre MHD a verejnú linkovú dopravu.

Z ponuky noviniek spomenieme dynamické vozidlové označníky, ktoré s použitou technológiou úplne zásadne menia pohľad na informačné systémy vo vozidlách verejnej dopravy. Ich uvedenie do reálnej prevádzky firma, ako prvá v ČR, vykonala v januári 2015 v spolupráci s PMDP pre MHD v Plzni. Dnešné zastávkové informačné panely (LED či LCD) už pozná každý, sú určené pre zobrazenie odchodov zo zastávky či dopravného terminálu a sú vyrábané v mnohých prevedeniach. Dáta pre svoju funkciu získavajú z dispečingov MHD či IDS a zobrazujú ich cestujúcim v režime on-line (aktuálny čas odchodov), alebo off-line (podľa zastávkových cestovných poriadkov).

Takisto to bol komplexný dopravno-informačný systém s odbavením, systém samoobslužného odbavenia cestujúcimi u vodiča, aký bol na jar tohto roku uvedený do prevádzky v Mestskej doprave Mariánské Lázně. Denne odbavuje tisíce transakcií rôzneho typu, a to od bankovej karty, cez nebankovú elektronickú kartu, a tiež pomocou predplatného, alebo hotovosti vyberanej u vodiča. Transakcie o odbavení sú zasielané do novej generácie SW backoffice a to na každej konečnej cez GSM siete. Prvýkrát v ČR tak došlo k prepojeniu palubného počítača pre MHD (EPIS 4.0x) a odbavenia (validátor EVK) do jedného spoločného systému a to vrátane odbavenia, servisu, logov, riadenia informačného systému, a pod. A to všetko od jednej firmy.

Ďalej to boli napríklad vozidlové kamerové systémy od firmy Herman umožňujú vodičovi pohodlné a prehľadné sledovanie rôznych miest vo vozidle a súčasne môžu vykonávať aj nahrávanie týchto dejov na integrované úložisko. S uloženým video záznamom je možné spätne pracovať. Tieto systémy napomáhajú objasňovať situácie, ktoré vedú k trestno-právnej zodpovednosti napr. napadnutie, bitky a znižujú vandalizmus vo vozidlách. Integráciou a prepojením s palubnou technikou vozidla, napr. s palubným systémom EPIS 4.0x, vznikne systém, ktorý obsahuje nadštandardné funkcie v riadení a monitoringu kamerového systému. Ale aj ostatné výrobky, ako napr. validátory, palubné počítače, pokladne, zastávkové LCD, a mnoho ďalších.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.