FlixBus rozširuje ponuku predajných miest s predajným programom AMSBUS
Začiatkom decembra nadviazal autobusový dopravca FlixBus spoluprácu so všetkými kanceláriami s predajným programom AMSBUS. Vďaka tomuto spojeniu si zákazníci zelených autobusov môžu zakúpiť cestovné lístky na viac ako 100 slovenských a 200 českých kontaktných miestach.
Štvrtok, 21. december 2017, olala
  • Nová spolupráca FlixBusu s programom predaja cestovných lístkov AMSBUS
  • 100 slovenských a 200 českých kontaktných miest pre nákup cestovných lístkov
  • Mezinárodné spojenie Košice-Praha a české vnútroštátne linky

„Strategická spolupráca s kanceláriami, ktoré predávajú cestovné lístky cez program AMSBUS, uľahčí nákup lístkov najmä zákazníkom, ktorí nie sú zvyknutí platiť cestovné lístky online. Tí doteraz mali možnosť navštíviť náš jediný kamenný obchod v Prahe na Florenci,“ vysvetľuje Martina Čmielová, tlačová hovorkyňa spoločnosti FlixBus.

Cestovné lístky je možné zakúpiť v cestovných kanceláriach alebo priamo na autobusových staniciach v Bratislave, Žiline alebo Košiciach. Zákazníci si aktuálne môžu zakúpiť lístky na medzinárodnú linku Praha-Košice a všetky vnútroštátne linky dopravcu v Česku.

„Od 8. decembra, kedy boli linky FlixBusu postupne pridávané do predaja AMSBus, sa denne predajú rádovo stovky cestovných lístkov. Zatiaľ najviac na Slovensku v kanceláriách napríklad na autobusových staniciach v Prešove a Košiciach, cestujúci majú možnosť zakúpiť cestovné lístky aj v predajnej sieti SATUR“, dopĺňa Dan Vyhnalík zo spoločnosti ČSAD SVT Praha, ktorá prevádzkuje AMSBUS.

Okrem kontaktných miest a webových stránok dopravcu si môžu zákazníci zakúpiť cestovné lístky tiež v novej aplikácii Cestovné poriadky CP alebo Jízdní řády IDOS prístupné v Google Play aj App Store. Najvýhodnejšie ceny je ale stále možné získať s predstihom online na webových stránkach www.FlixBus.sk alebo vďaka mobilnej aplikácii.

„Nákup cez webové stránky FlixBusu alebo mobilnú aplikáciu stále zostáva najjednoduchším a cenovo najvýhodnejším spôsobom. Aplikácia tiež uľahčuje nástup do autobusu - vodič pomocou QR kódu cez aplikáciu priamo skontroluje cestovný lístok a nie je teda potrebné ju tlačiť. Zmena rezervácie a storno jazdy sú vo FlixBuse možné do 15 minút pred odjazdom a to bezplatne,“ dodáva Čmielová.

FlixBus je mladá európska spoločnosť pôsobiaca v oblasti diaľkovej dopravy. Vďaka zásuvkám v autobuse, veľkému odstupu sedadiel, klimatizácie a kvalitnému wi-fi pripojeniu ponúka vysoký komfort a kvalitu cestovania za dostupnú cenu. FlixBus začal od tohto apríla poskytovať na Slovensku spojenia medzi 13 mestami. Bratislava je k zelenej sieti pripojená od roku 2015 a vyvinula sa na významný uzol v európskej sieti FlixBusu. V súčasnosti má naše hlavné mesto v sieti FlixBusu pripojenie do 16 krajín a viac ako 400 destinácií.
TS: FlixBus, ČSAD SVT Praha.