BVG ponúka tenisky s predplateným ročným cestovným lístkom
Berlínsky dopravca BVG, v spolupráci s Adidas Originals, uvádza vlastnú sériu tenisiek s ročnou predplatenou permanentkou na cestovanie v metre, električkách, vlakoch, autobusoch a trajektoch berlínskej dopravnej siete.
Utorok, 16. január 2018, olala
Výraznou črtou dizajnu tenisiek je farebný vzhľad päty, totožný s dizajnom čalúnenia sedadiel vozidiel mestskej flotily verejnej dopravy a na "jazyku" tenisky prišitý ročný sezónny cestovný lístok z tkaniny.

Výsledkom novej spolupráce BVG-Adidas tak bude záruka neobmedzeného cestovanie v celej sieti berlínskej verejnej dopravy počas zvyšku celého roka 2018.

Jazyk tenisky s tkaninovou verziou ročného cestovného lístka BVG bude najnápadnejší. Znamená to, že majitelia tenisiek dostanú voľné cestovanie metrom, električkami, autobusmi a trajektami kdekoľvek v berlínskych verejných tranzitných zónach A a B, ktoré pokrývajú takmer celé mesto, od 31. januára do konca roka 2018.

Cena tenisiek, spolu s cestovným lístkom, je 180 €. Sú drahšie ako priemerné tenisky, ale oveľa lacnejšie ako cena ročného cestovného lístka BVG, ktorý je v súčasnosti za 728 €. V obchodoch v Berlíne bude na predaj k dispozícii len 500 párov tenisiek.

busworld