Mercedes-Benz vo svetovej premiére predstavil tretiu generáciu modelu Sprinter
Najpredávanejší van Mercedes-Benz Sprinter, od svojho uvedenia na trh v roku 1995, oslávil minulý týždeň v Duisburgu svetovú premiéru svojej tretej generácie.
Pondelok, 12. február 2018, olala
V centrách úžitkových vozidiel Mercedes-Benz bude k dispozícii v júni. Nový eSprinter vstúpi na trh v roku 2019. Je to súčasť stratégie Mercedes-Benz Vans pre elektrifikáciu flotily.

Tretia generácia modelu Sprinter je zaujímavá progresívnym dizajnom, komfortom a bezpečnosťou na úrovni osobných vozidiel. Vďaka nižším celkovým prevádzkovým nákladom a funkciám orientovaným na zákazníka, súčasne ponúka maximálnu efektivitu nákladov. Komplexné internetové pripojenie je jednou z najdôležitejších nových funkcií. Nové sieťové služby Mercedes PRO v spojení s úplne novými multimediálnymi systémami MBUX (Mercedes-Benz User Experience) sú základom pre všetky logistické a dopravné požiadavky.

Typ karosérie, trojnásobná konfigurácia pohonu, konštrukcia kabíny, dĺžka karosérie, tonáž, výška nákladového priestoru a výbava sú parametre, ktoré umožňujú nárast počtu možných variantov nového Sprinteru. V dôsledku toho je možné nakonfigurovať viac ako 1700 rôznych verzií. Táto maximalizovaná modularita je jadrom koncepcie nového Sprinteru, ktorá odráža požiadavky špecifické pre daný sektor a rôzne zákaznícke segmenty. Môže byť využitý ako riešenie pre kuriérske služby, prepravu tovaru na dlhšie vzdialenosti alebo pre servisných technikov, ktorí používajú vozidlo ako mobilný sklad náhradných dielov. Nový Sprinter môže byť tiež použitý ako karavan, autobus, alebo ako ambulancia pre záchranné služby.

Osvedčený koncept pohonu zadných a pohonu všetkých kolies je teraz aj s novým systémom pohonu predných kolies. Užitočné zaťaženie takejto verzie sa, v porovnaní s verziou pohonu zadných kolies, zvyšuje o 50 kg. Vďaka o 80 milimetrov nižšiemu spodnému prahu je vstup a výstup z vozidla podstatne pohodlnejší.

Špecialitou technickej špecifikácie nového Sprinteru sú dve novovyvinuté prevodovky pre pohon predných kolies. Deväťstupňový automatický menič momentu prevodovky je prvý v segmente veľkých vanov. Prevodovky sú nastavené tak, aby zabezpečovali optimálnu rovnováhu medzi nízkou spotrebou a agilnou manipuláciou. Medzi ďalšie prednosti patrí nízka hladina hluku a vynikajúci komfort jazdy. Nová 6-stupňová manuálna prevodovka zaujme svojim maximálnym komfortom bez rušivých vibrácií radiacej páky.

Pracovisko vodiča je prehľadné, praktické a určené na splnenie príslušných požiadaviek prepravy. Medzi vylepšenia patria ergonomicky tvarované sedadlá, štart bez kľúča a zdokonalený systém klimatizácie. Vďaka koncepcii variabilného uloženia má všetko svoje miesto. Podobné prepracované riešenia sa týkajú aj batožinového priestoru. Zaťažiteľné oblúky kolies a plne využiteľná výška batožinového priestoru v kombinácii s pohonom predných kolies zvyšujú všestrannosť.

Mercedes-Benz Vans povyšuje segment Sprinterov na novú úroveň, aj čo sa týka bezpečnostných prvkov. Asistenčné systémy, dostupné pre nový Sprinter tvorí napr. cúvacia kamera, zobrazujúca obraz v spätnom zrkadle, moderný parkovací balík s 360-stupňovým zorným uhlom, dažďový senzor a stierače s integrovaným Wet Wiper systémom zaisťujú optimálnu viditeľnosť aj počas procesu stierania.

daimler