Double-deckery MAN prvýkrát v Austrálii
Sydney začalo nedávno prevádzkovať 38 autobusov double-decker na nízkopodlažnom podvozku MAN A95. MAN Truck & Bus sa tak úspešne dostal na austrálsky trh v segmente mestských double-decker autobusov.
Štvrtok, 15. február 2018, olala
Obchodný partner MAN Truck & Bus v Austrálii a na Novom Zélande Penske Commercial Vehicles, dodal double-decker autobusy MAN A95 dopravnej spoločnosti Transport for New South Wales. "Po viacerých úspešných projektoch s podvozkami MAN A95 v Singapure a Hongkongu to znamená našu ďalšiu expanziu. Sme preto potešení, že sme sa teraz dostali do segmentu double-decker autobusov aj v Austrálii," hovorí Christian Schuf, riaditeľ Sales & Product Bus MAN Truck & Bus Asia Pacific. "Aby bolo možné naďalej uspokojovať širokú škálu požiadaviek trhu, podvozok A95 je od začiatku roka k dispozícii aj s verziou Euro 6c", dodáva.

Nízkopodlažné podvozky MAN A95 pre Transport for New South Wales sú poháňané šesťvalcovým vznetovým motorom Euro 5 s výkonom 320 hp (235 kW). Automatická prevodovka ZF Ecolife s integrovaným hydraulickým retardérom predstavuje kombináciu udržateľnej jazdy s vysokou účinnosťou a zároveň zaisťuje plynulý chod. Vodič, cestujúci, aj obyvatelia mesta profitujú z nízkych emisií výfukových plynov a tichého motora. Vďaka nízkej výške vstupov pri obidvoch dverách a funkcii príkľaku, môžu cestujúci ľahko nastupovať a vystupovať. Informácie o reálnom čase a nasledujúcich zastávkach sa jasne zobrazujú na veľkých obrazovkách. Bezpečnosť cestujúcich a vodičov zabezpečujú rôzne bezpečnostné prvky, ako napríklad elektronický brzdový systém (EBS), elektronický stabilizačný program (ESP), či ochrana proti prevráteniu (ROP). Karosérie dvanásť metrov dlhých vozidiel pochádzajú od malajského výrobcu Gemilang.

mantruckandbus.com