FlixBus priamo spojí Bratislavu a chorvátsku Slavóniu
Dopravca otvára nové medzinárodné spojenie 22. marca. Autobusy zastavia aj na letisku v Budapešti.
Štvrtok, 22. marec 2018, olala
Nové spojenie priamo prepojí Bratislavu s oblasťou Slavónie vo východnom Chorvátsku. Každodenné spoje budú zastavovať aj na letisku v Budapešti. Slavónsko leží na pomedzí hraníc Chorvátska, Srbska a Bosny a Hercegoviny, v oblasti medzi riekami Drávou, Sávou a Dunajom. Turistickým aj ekonomickým centrom regiónu je stotisícové mesto Osijek.

Z Bratislavy bude spoj vyrážať o 14:00, na letisko v Budapešti dorazí o 17:20. Zo Slavonskeho Brodu späť budú autobusy odchádzať denne o 7:45 a cesta potrvá približne 9 hodín. Letisko v Budapešti budú spoje smerom do Bratislavy opúšťať o 13:25.
FlixBus doposiaľ priame spojenie Bratislavy a letiska v Budapešti neponúkal, zelené autobusy trasu ukončovali v centre mesta. Na letisko bolo predtým možné dostať sa s prestupom vo Viedni. Spoj ďalej pokračuje na juh Maďarska až do chorvátskej Slavónie.

„Pre nadchádzajúcu letnú sezónu pripravujeme navýšenie niektorých existujúcich spojení aj nové destinácie, akou je napríklad Slavónia. Toto spojenie slovenským zákazníkom prináša možnosť navštíviť región východného Chorvátska, kam sa predtým bolo ťažké dostať. Rovnako tak turisti z Osijeku sa budú môcť dopraviť do stredoeurópskych hlavných miest, ako je Bratislava alebo Praha. V neposlednom rade môžu zákazníci využiť priame spojenie s letiskom v Budapešti,“ uvádza Martina Čmielová, tlačová hovorkyňa spoločnosti FlixBus.

Slavónia, nížinná časť východného Chorvátska obklopená riekami Dráva, Dunaj a Sáva, je skutočnou oázou pre turistov, ktorí chcú vyvážiť mestský zhon a stres pobytom v nedotknutej prírode. Oblasť je bohatá na kultúrne a historické pamiatky, jedinečnú kontinentálnu architektúru, kostoly, veže, hrady a termálne kúpele.

Bratislava je k zelenej sieti pripojená od roku 2015 a vyvinula sa na významný uzol v európskej sieti FlixBusu. Aktuálne je hlavné mesto Slovenska v rámci zelenej siete spojené so 16 krajinami a viac ako 400 destináciám priamo alebo s prestupom. FlixBus v rámci Európy ponúka najrozsiahlejšiu medzimestskú autobusovú sieť obsahujúcu 250 000 denných spojov do 1 400 destinácií v 27 krajinách.

FlixBus CZ s.r.o.