34 autobusov OTOKAR Vectio C pre Varšavu
Mestský dopravca vo Varšave Arriva Bus Transport Polska Sp. z o.o. bude v meste prevádzkovať turecké autobusy Otokar Vectio C, 9,3 m.
Pondelok, 11. jún 2018, olala
Autobusy Vectio C druhej generácie v najnovšej verzii začnú vo Varšave jazdiť v decembri. Nové Otokary budú veľmi dobre vybavené a prispôsobené všetkým požiadavkám dopravcu. Autobusy budú mať kapacitu pre 26 sediacich cestujúcich, z toho 7 k dispozícii z nízkej podlahy, miesto pre zdravotne postihnuté osoby na invalidnom vozíku, celovozidlovú automatickú klimatizáciu s efektívnym vykurovacím systémom, automat na výdaj cestovných lístkov, informačný systém pre cestujúcich, monitoring, rozloženie dverí 1-2- 0.

Pohon bude zabezpečuje šesťvalcový vznetový motor EURO 6 s výkonom 280 kW, v kombinácii s automatickou prevodovkou prispôsobenou požiadavkám mestskej premávky.

Značka Otokar má s konštrukciou a výrobou autobusov 55-ročné skúsenosti. Model Vectio mal premiéru v roku 2008 a odvtedy prešiel viacerými vylepšeniami a úpravami, ktoré ho prispôsobili súčasným predpisom, trendom a požiadavkám. Vozidlo je moderné, bezpečné, pohodlné, funkčné, osvedčené a spoľahlivé.

Pri výrobe autobusov Otokar sa v súčasnosti využíva viac ako 60 patentov a registrovaných priemyselných vzorov. Konštrukcia karosérie je vyrobená z pozinkovanej ocele a pokovovaného hliníka, strecha s trojvrstvovým opláštením typu "sandwich" je bez tepelných mostov, zabezpečuje tepelnú pohodu v zime, aj horúcom lete.

V Európe Vectio jazdí po cestách Nemecka, Francúzska, Talianska, Španielska a Malty, teraz sa k týmto krajinám pripája aj Poľsko.

TS: otokarbus.pl