Spustenie prevádzky nových autobusov s hybridným pohonom
Mesto Žilina a Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. spoločne pokračujú v obnove vozového parku opäť ďalšou etapou.
Utorok, 12. jún 2018, olala
V novembri minulého roku pribudlo do vozového parku 15 ks nových nízkopodlažných trolejbusov, ktoré už viac ako pol roka spoľahlivo slúžia žilinskej cestovnej verejnosti.

Mesto Žilina a jeho dopravný podnik v týchto dňoch realizuje, v poradí už piatu, etapu obnovy vozového parku, v podobe nákupu 16 nízkopodlažných autobusov s hybridným pohonom. Autobusy boli vyrobené vo francúzskom meste Annonay a sú postavené na karosérii mestského modelu IVECO Urbanway.

V autobusoch je zdrojom pohonu hybridná sústava HybriDrive, ktorá pozostáva z modulárneho trakčného systému od americkej spoločnosti BAE (elektrický trakčný motor, integrovaný generátor) a z dieselového motora Iveco Tector 7.

Pri príležitosti prvej väčšej časti dodávky nových autobusov dopravca pozýva všetkých cestujúcich, obyvateľov mesta a priaznivcov MHD na slávnostné spustenie, ktoré sa uskutoční dňa 15. júna 2018 o 15:00 hod. na Námestí Andreja Hlinku v Žiline.

Na konci programu bude pre zúčastnených pripravená prezentačná okružná jazda mestom, počas ktorej si budú môcť cestujúci vychutnať jazdu novými nízkopodlažným autobusmi s hybridným pohonom.

Projekt „Modernizácia vozidlového parku nákupom autobusov MHD v Žiline“ je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Zdroj: dpmz