Novinky v systéme AMSBus:
Príklad využitia možnosti nákupu pri prestupe.
AMSBus eShop na nových doménach pre Českú republiku a Slovensko, nová platobná brána pre Slovensko, nákup cestovných lístkov e-ticket s prestupom naraz. Z českého BUSportálu:
Piatok, 25. júl 2014, dabra
Od marca 2014 funguje AMSBus eShop na nových doménach, v Českej republike na doméne www.amsbus.cz a na Slovensku na www.amsbus.sk. Cez ikonu nákupného košíka je potom možné nakupovať e-ticket priamo z vyhľadávacieho systému IDOS v www.idos.cz, na Slovensku z vyhľadávacieho systému Cestovné poriadky www.cp.sk. Naviac, od mája 2014 je novo pridaná na www.amsbus.sk možnosť platiť cez účet v Slovenskej sporiteľni priamo prevodom z účtu – platobná brána "sporopay".

V súvislosti s úpravami vyhľadávača cestovných poriadkov IDOS bola v eShope AMSBus pridaná možnosť zakúpenia cestovných lístkov s prestupom naraz (tzv.“hromadný nákup“ s predvolenými parametrami spojenia). Je potrebné použiť ikonu v spodnej časti, kde je uvedené "Koupit jízdenky" (viď titulný obrázok).

Potešujúce je, že už väčšina dopravcov, zapojených v eShope AMSBus už nepožaduje vytlačenie e-ticket, vodičom postačí, keď sa cestujúci preukážu jej kódom. Na eShope je táto možnosť označená ikonou preškrtnutej tlačiarne.

Vodiči dopravcov s modernými telefónmi môžu byť vybavení mobilnou aplikáciou Plánky AMS, kde sa im zobrazuje aktuálna obsadenosť z jednotlivých zastávok, môžu si označovať cestujúcich, ktorí už nastúpili a doplňovať tých, ktorým predali cestovné lístky priamo v autobuse.
Najnovšie sa do systému AMSBus, ktorý umožňuje internetový i klasický predpredej cestovných lístkov, zapojili dopravcovia: ARDA Tur EOOD (bulharský dopravca - linka Praha – Bratislava - Budapešť - Sofia - Varna), METRO PLUS Ltd. (bulharský dopravca – linka Berlin-Dresden-Praha- Bratislava-Budapešť-Sofia), SAD Sliač s.r.o. – (slovenský dopravca - linky Sliač-Košice) a Baronetto s.r.o. (český dopravca - linka Praha-Kadaň-Klášterec n.O.).

Cestovné lístky dopravcov v systéme AMSBus je teraz možné zakúpiť osobne aj v kancelárii Autobusy KAVKA v Moste a v kancelárii LENET travel v Karlových Varoch.

Zoznam všetkých kancelárií v Českej republike.
Zoznam všetkých kancelárií na Slovensku.

TS: ČSAD SVT Praha s.r.o.