BUSportal - Dopravná politika / Inštitúcie
#ONEPLANet - UITP začína novú kampaň zameranú na klimatickú krízu. V tejto súvislosti vyzýva všetky subjekty s rozhodovacou právomocou, aby verejnú dopravu zaradili do centra svojej pozornosti. Cieľom je miestne zníženie znečistenie ovzdušia.
Utorok, 24. september 2019,olala
Program kampane Európsky týždeň mobility (ETM) na národnej úrovni koordinuje Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP), rezortná inštitúcia Ministerstva životného prostredia SR.
Streda, 28. august 2019,olala
Slovensko rozvíja koncept smart city. Záujem prejavujú municipality, aj priemysel.
Pondelok, 27. máj 2019,olala
Napriek tomu, že je dnes autobusová doprava najzelenším spôsobom osobnej dopravy, prevádzkovatelia autokarov sú stále viac konfrontovaní so zákazmi nafty, ktoré bránia ich vstupu do miest.
Pondelok, 29. apríl 2019,olala
Dopravcovia diskutovali o aktuálnych výzvach a problémoch v cestnej doprave. Zväz autobusovej dopravy (ZAD) bol spolu so združením ČESMAD Slovakia odborným garantom včerajšej HN konferencie Doprava 2019.
Piatok, 26. apríl 2019,olala
Systém rýchlej autobusovej dopravy dokáže prepraviť rovnaký počet ľudí ako metro.
Streda, 17. apríl 2019,olala
Európa by mala v nadchádzajúcom desaťročí využívať čisté autobusy verejnej dopravy. Je potrebné rýchlejšie zavádzanie technológií s nulovými emisiami.
Streda, 20. február 2019,olala
Včerajšie kolo kolektívnych vyjednávaní vyššieho stupňa medzi Zväzom autobusovej dopravy (ZAD) a odborármi zastúpenými OZ KOVO skončilo zatiaľ bez konečného výsledku.
Štvrtok, 24. január 2019,olala