Jednodňové lyžovačky na rakúsky Stuhleck autobusmi Slovak Lines
Už ôsmu sezónu je možné odviezť sa autobusom z Bratislavy za dobrou lyžovačkou na rakúsky Stuhleck. Výborné podmienky pre lyžovanie, bežkovanie, ale aj pestrá ponuka služieb je lákadlom aj pre mnohých obyvateľov Bratislavy a jej blízkeho okolia.
Utorok, 23. január 2018,olala
Do najväčšieho lyžiarskeho strediska Stuhleck pri obci Spital am Semmering na východe Rakúska jazdia autobusy Slovak Lines Express každú sobotu, nedeľu, počas sviatočných dní alebo počas prázdnin a to počas celého obdobia s vhodnými lyžiarskymi podmienkami.

Cestovné lístky, vrátane skipassu sa dajú zakúpiť cez online predaj na webstránke dopravcu, alebo v niektorej z pokladní na bratislavskej autobusovej stanici. Dopravca odporúča, zakúpiť si ich vopred.

Autobusy odchádzajú z autobusovej stanice o siedmej hodine ráno a približne za dve hodiny ste priamo pod lyžiarskym svahom. Skipassy rozdáva vodič autobusu, ktorý lyžiarom poskytne aj základné informácie. Výhodou autobusovej lyžovačky je, že v čase obeda sa môžete prísť do autobusu prezliecť, najesť, napiť, oddýchnuť si a potom opäť na svah. Dopravca nezabúda ani na bežkárov, alebo na záujemcov o prechádzky po zasneženej krajine. Pre nich sú v ponuke lístky na autobus bez skipassu.

Lyžiarske stredisko Stuhleck určite nesklame. Zjazdovky sú zasnežené a upravené, rady na lanovky či vleky ubiehajú rýchlo a každý má dostatočný priestor maximum času využiť na lyžovanie. Okrem lyžovania a bežkovania je možné na Stuhlecku využiť aj sánkársku dráhu, či snowtubing, ale aj služby lyžiarskej školy, požičovne lyží, reštaurácie či rýchleho občerstvenia. Najvyhľadávanejšiou je panoramatická reštaurácia W11, ktorá sa nachádza v hornej stanici lanovky. Okrem obrovských porcií jedla a príjemného personálu robí skvelý dojem aj nádherný výhľad na celé okolie.

Bližšie informácie o lyžiarskom stredisku, ako aj o snehových podmienkach nájdete na stránke strediska stuhleck.at, a to aj v slovenčine.

Autobus naspäť do Bratislavy odchádza o 16:30 hod. Využité skipassy sa vracajú opäť vodičovi autobusu.

Všetky informácie na www.slovaklines.sk, prípadne na facebooku Slovak Lines.

CENY CESTOVNÉHO:

DOPRAVA + SKIPASS:
Dospelý (od 19 rokov) - 55 €
Mládež (15 - 18 rokov) - 51 €
Deti (do 14 rokov) - 37 €

DOPRAVA BEZ SKIPASSU: jednotná cena - 25 €

ODCHODY A PRÍCHODY AUTOBUSOV:
Z Bratislavy (nástupište č. 4) o 7:00 hod. (príchod na Stuhleck 9:00 hod.)
Zo Stuhlecku o 16:30 (príchod na AS o 18:30 hod.)

Cestovný lístok (doprava + skipass alebo doprava bez skipassu) je platný jeden deň. Dopravca odporúča zakúpiť si lístky aspoň deň vopred.

Nazad